Śnieżna wygrana Pasów w Mielcu2022-04-01 22:50:00

W 27. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała w Mielcu ze Stalą 2-1.

Stal Mielec - Cracovia 1-2 (0-2)

0-1 Kamil Pestka 11

0-2 Sergiu Hanca 33 (dobitka karnego)

1-2 Maciej Domański 90+5 (karny)

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Tomasiewicz, Getinger, Kasperkiewicz, Flis - Pestka (2), Rapa, Siplak, Rodin. Czerwona kartka: Pestka (Cracovia, 78, druga żółta). Widzów 3364.

STAL: Primel - Granlund (63 Domański), Żyro, Matras, Flis, Getinger - Sitek (63 Maj), Kasperkiewicz, Tomasiewicz (85 Chorbadzhiyski), Steczyk (71 Wrzesiński) - Zawada.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jablonsky, Rodin, Ghita, Pestka - Hanca (87 Lusiusz), Rasmussen, Knap (87 Rakoczy), Myszor (71 van Amersfoort) - Rivaldo Jr. (80 Siplak).

Krakowianie dominowali w tym toczonym na zaśnieżonym boisku meczu, a szczególnie w I połowie. W 11. minucie Rivaldinho popisał się kapitalnym podaniem na lewe skrzydło do Pestki. Ten pociągnął i zza narożnika szesnastki posłał potężną "bombę", piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki.

W 28. minucie bliski podwyższenia był Myszor, który uderzył z niedużej odległości, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 31. minucie Rapa został sfaulowany przez Tomasiewicza i sędzia podyktował karnego. Hanca strzelił w środek bramki i rzucający się w prawo Primel zdołał podpbić futbolówkę. Ta zatrzymała się na linii bramkowej, ale Hanca zdążył ją dobić uprzedzając golkipera i obrońców.

Później jeszcze obu bramkarzy zatrudnili mocnymi strzałami Rasmussen i ze strony gospodarzy Getinger.

Po przerwie Cracovia kontrolowała wynik i dopiero po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla Pestki dała się zepchnąć do defensywy. W 90+3. minucie Rodin faulował Flisa, co wykazał VAR i Domański dwie minuty później wykonał karnego. Było jeszcze trochę emocji, bo arbiter zakończył zawody dopiero po 102 minutach...

Statystyka meczu: 11:15 w strzałach, 4:7 w celnych, 57:43% w posiadaniu piłki i 6:8 w kornerach.