Dwa gole w doliczonym czasie2022-03-12 22:23:00

W 25. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała z Pogonią Szczecin 1-1. Oba gole padły w doliczonym czasie, Pasy wyrównały w ostatniej akcji meczu!

Cracovia - Pogoń Szczecin 1-1 (0-0)

0-1 Sebastian Kowalczyk 90+2

1-1 Rivaldo Jr. 90+5 (głową)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Rasmussen, Knap, Rodin, Rivaldo Jr., Hanca - Łasicki, Triantafyllopoulos, Drygas, Grosicki. Widzów 7144.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Rodin, Ghita, Pestka - Hanca, Knap (84 Rocha), Rasmussen, van Amersfoort, Konoplyanka (79 Rakoczy) - Myszor (90+4 Rivaldo Jr.).

POGOŃ: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Łasicki, Mata - Kurzawa (90 Parzyszek), Dąbrowski, Łęgowski (90 Fornalczyk), Drygas (67 Bichakhchyan), Grosicki (67 Silva) - Zahovic (80 Kowalczyk).

Goście zaczęli ofensywnie, w 4. minucie Kurzawa uderzył z woleja, ale nad poprzeczką. Cztery minuty później w doskonałej sytuacji znalazł się Konoplyanka, lecz bramkarz wyczuł jego intencje. Po przerwie, w 51. minucie, Ukrainiec znów miał świetną okazję, ale strzelił niecelnie.

Mecz rozstrzygnął się w... doliczonym czasie. W 90+2. minucie, po ładnej akcji, Kowalczyk przymierzył celnie z 13 m. Gdy wydawało się, że wygra Pogoń, w ostatniej akcji spotkania Cracovia wyrównała. Z wolnego dośrodkował Hanca, a celną "główką" popisał się Rivaldinho, który na boisko wszedł minutę wcześniej...

Statystyka meczu: 12:7 w strzałach, 3:3 w celnych, 42:58% w posiadaniu piłki, 4:2 w kornerach i 116:115 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.