Zła passa Pasów2022-03-20 21:20:00

W 26. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała z Piastem Gliwice 0-1.

Cracovia - Piast Gliwice 0-1 (0-1)

0-1 Damian Kądzior 44

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Rodin - Ameyaw. Widzów 5672.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Rodin, Ghita, Pestka - Hanca, Rasmussen (76 Ogorzały), Knap (89 Loshaj), van Amersfoort (76 Lusiusz), Rakoczy (46 Rivaldo Jr.) - Myszor.

PIAST: Plach - Pyrka (82 Ameyaw), Huk, Czerwiński, Mosór, Holubek - Kostadinov (82 Kaput), Hateley, Chrapek, Kądzior (90+1 Vida) - Wilczek (70 Toril).

Trener Cracovii Jacek Zieliński zachorował, na ławce zastąpił go Tomasz Jasik. Nie udało mu się przerwać złej passy Pasów, dla których był to już piąty kolejny mecz bez zwycięstwa.

Piast zdobył gola tużprzed przerwą po szybkiej akcji. W polu karnym Kostadinov zagrał piętą do Kądziora, a ten z 10 m uderzył z 10 m w krótki róg, pod poprzeczkę.

W II połowie gospodarze nie mieli wielu okazji, groźnie strzelali Rivaldinho i van Amersfoort, lecz bez efektu. Po drugiej stronie minimalnie pomylił się Wilczek.

Statystyka meczu: 13:14 w strzałach, 2:2 w celnych, 56:44% w posiadaniu piłki, 7:4 w kornerach i 113:109.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.