Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
We wrześniu ruszy budowa centrum treningowego Cracovii w Rącznej2017-04-11 21:11:00

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Liszkach odbyła się konferencja prasowa poświęcona budowie piłkarskiego centrum treningowo-badawczego Polski Południowej dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Cracovii w Rącznej w gminie Liszki.


Wzięli w niej udział między innymi prezes MKS Cracovia SSA prof. Janusz Filipiak, wiceprezes klubu Jakub Tabisz i wójt gminy Liszki Paweł Miś. Podczas spotkania zostały zaprezentowane szczegółowe plany i wizualizacje inwestycji, został również podpisany protokół przekazania terenu pod ośrodek.


- Program inwestycji jest bardzo szeroki. Obejmuje sześć pełnowymiarowych boisk oraz boiska pomocnicze. Ośrodek będzie miał bogate zaplecze z odnową biologiczną, salami szkoleniowymi, hotelem. Obiekt będzie służył nie tylko Cracovii, ale także między innymi Szkole Mistrzostwa Sportowego czy lokalnej społeczności. Cracovia pełni misję społeczną, działając na rzecz środowiska sportowego - powiedział prezes MKS Cracovia SSA prof. Janusz Filipiak.


Inwestycja ma się rozpocząć we wrześniu 2017 roku i potrwać do kwietnia 2019 roku. Co ważne, pozytywne konsultacje dotyczące planowanego przedsięwzięcia budowy kompleksu treningowego zostały podpisane między innymi przez trenera reprezentacji Polski Adama Nawałkę, a także byłych i obecnych reprezentantów Polski w tym Jerzego Dudka, Tomasza Rząsę, Damiana Dąbrowskiego oraz wiceprezesa PZPN Marka Koźmińskiego.


- Według naszego kosztorysu przedsięwzięcie powinno kosztować nieco ponad 21,5 miliona złotych netto. Staramy się o dofinansowanie w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do końca maja będziemy mieli wstępną informację, czy nasza inwestycja zakwalifikowała się do programu. Uzyskaliśmy już pozwolenie na budowę pierwszego etapu, czyli budynku i boiska ze stadionem, czekamy na decyzję środowiskową odnośnie drugiego etapu budowy - poinformował wiceprezes MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz.


***


Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Cracovii, klubów ościennych i lokalnej społeczności, a także Polski Południowej i kadr narodowych Polski, będą wkrótce dysponowali kompleksem treningowym z prawdziwego zdarzenia w Rącznej w gminie Liszki. W skład ośrodka będzie wchodziło 6 boisk pełnowymiarowych:

- 4 pełnowymiarowe boiska trawiaste o wymiarach 100 x 64 metrów, w tym 2 oświetlone

- 1 pełnowymiarowe, oświetlone boisko trawiaste o wymiarach 105 x 68 metrów z podgrzewaną murawą oraz stadionem spełniającym wymogi III-ligowe. Trybuna główna będzie liczyła co najmniej 504 miejsca siedzące, dodatkowo za bramką znajdzie się przenośna trybuna gości na 30 miejsc siedzących

- 1 pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną murawą 100 x 64 metrów

- oświetlone boisko ze sztuczną murawą kryte balonem w okresie jesienno-zimowym 57 x 35 metrów

- 3 boiska do siatkonogi o wymiarach 5 x 5 metrów


Oprócz tego w budynku znajdzie się kompleksowe zaplecze dla drużyny z siłownią, salą do ćwiczeń o powierzchni około 150 m2, siłownią, odnową biologiczną, gabinetem fizjoterapeutycznym i terapii manualnej, krioterapią, fizykoterapią, jacuzzi, saunami, basenami, przestronną szatnią dla pierwszej drużyny o powierzchni 100 m2, zapleczem dla sztabu szkoleniowego, pralnią i magazynami na sprzęt.


W sumie w centrum treningowym znajdzie się 11 szatni, z czego dwie bezpośrednio przy trybunach, służyć bowiem będą drużynom podczas meczów. Przy nich zlokalizowane zostaną również pokoje sędziowskie i delegatów, kontrola antydopingowa i pomieszczenia techniczne, a w pobliżu także zaplecze konferencyjne.


Na piętrze budynku zostanie stworzonych 25 pokoi hotelowych dla zawodników, zaplecze gastronomiczne z częścią restauracyjną, biura administracyjne, pokój do relaksu czy pomieszczenia przeznaczone pod centrum badawcze, Cracovia będzie bowiem współpracowała z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie w zakresie fizjologii sportu.


cracovia.pl


cracoviaraczna.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty