Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Hokej na lodzie > Wiadomości Hokej na lodzie
01.03.2010 12:12 - Jerzy Cierpiatka
więcej »
Hokeiści USA pierwszym finalistą
26.02.2010 23:21 - AnGo

Hokeiści Stanów Zjednoczonych są finalistami turnieju olimpijskiego. W pierwszym półfinale pokonali Finlandię 6-1. Sprawa awansu została rozstrzygnięta już w pierwszej tercji. Amerykanie grając z polotem prowadzili po 13 minutach 6-0, a bramki strzelali z bliska po składnych akcjach.  Od drugiej tercji wyraźnie odpuścili szanując siły na decydujący o złotym medalu mecz.

25.02.2010 22:39 -

W czwartkowym meczu hokejowym pań, który decydował o brązowym medalu, Finlandia wygrała po dogrywce ze Szwecją 3-2 (0-0, 2-1, 0-1 – 1-0).

więcej »
VANCOUVER Z KRAKOWA (12)
25.02.2010 11:43 - Jerzy Cierpiatka

Półwieczne czekanie na zemstę

więcej »
Starcie hokejowych gigantów dla Kanady, Finlandia wyeliminowała Czechów, a Słowacy Szwedów
25.02.2010 05:57 - AnGo

Niemal pięćdziesiąt lat czekali hokeiści Kanady na zwycięstwo nad "Sborną" podczas igrzysk olimpijskich. Po raz ostatni wygrali 28 lutego 1960 roku w Squaw Valley 8-5. Tym razem zwyciężyli 7-3 i zrewanżowali się za ćwierćfinałową wpadkę  z Turynu. W potyczce Czechów z Finami lepsi okazali się Skandynawowie, a Słowacy wyeliminowali Szwedów.

więcej »
VANCOUVER Z KRAKOWA (11)
24.02.2010 08:43 - Jerzy Cierpiatka

Upiory z przeszłości

więcej »
Ćwierćfinaliści znani, teraz Rosja - Kanada!
24.02.2010 08:22 - AnGo

Mecze barażowe turnieju hokejowego panów o awans do ćwierćfinałów nie przyniosły niespodzianek. Wygrali faworyci, choć niektórzy musieli solidnie na wygraną zapracować. Chodzi o Czechów, którzy dopiero po dogrywce okazali się lepsi od Łotyszy i Słowaków. Ci z trudem pokonali Norwegię 4-3.

więcej »
Hokeiści Szwajcarii awansowali do ćwierćfinałów
23.02.2010 23:49 - AnGo

W pierwszym meczu barażowym o miejsce w ćwierćfinale Szwajcaria wygrała z Białorusią po dogrywce i rzutach karnych. W ćwierćfinale Helweci  zagrają z USA.

więcej »
Hokej pań: Kanada i USA w finale
23.02.2010 07:43 - AnGo

Hokeistki Kanady i USA zagrają w finale turnieju pań, a o brązowy medal Finki ze Szwedkami. Piąte miejsce zajęły Szwajcarki po wygranej z Rosjankami, a siódme Chinki pokonując Słowaczki. To pierwsza wygrana reprezentacji Chin na igrzyskach, a czekała na to 12 lat. W drużynie Słowacji nie zagrała Jana Kapustova, która w poprzedniej potyczce z Rosjankami złamała lewą rękę. Mimo bólu grała do końca i nawet zdobyła gola.