Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Wiślanka przerwała serię Pcimianki2013-03-03 11:42:00

W meczu sparingowym V-ligowców Wiślanka Grabie pokonała w sobotę Pcimiankę Pcim 3-2.

Wiślanka Grabie – Pcimianka Pcim 3-2 (1-0)

Gole: Maśnica, Kubica, testowany - P. Konik (karny), testowany V

WIŚLANKA: Techmański – Partyka, Gołda, Anioł, testowany I – Kuk, Trojański, Trawiński, Zięba – Maśnica, Kubusiak; po przerwie wystąpili: Kubica, Kordyl, Lasek, testowany II, testowany III.

PCIMIANKA: Kipek (60 Buksiak) – Pawlik, testowany I (60 Pilch), Bajak, Burtan – Chmiel, Sekuła, testowany II (63 Salawa) – testowany III (46 testowany IV), Salawa (46 Konik), testowany V.

Pcimianka była osłabiona. Z różnych przyczyn zabrakło Marszalika, P. Muniaka, Rapacza, Juszczaka i Skalskiego.

Mecz był wyrównany. Były momenty, gdy nieznaczną przewagę osiągała Pcimianka, chwilami też przewagę mieli gracze Wiślanki. Obie drużyny starały się grać piłką po ziemi. Na pewno sztuczne boisko krakowskiego Nadwiślanu sprzyjało takiej technicznej grze.

Wiślanka objęła prowadzenie w 40. minucie. Po wrzutce z boku boiska napastnik Grabia wyskoczył wyżej od obrońców rywali i ładnym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki. W 55. minucie zaspała nieco defensywa Pcimianki. Po wyrzucie piłki z autu napastnik przeciwników wyszedł na dobrą pozycję, dograł wzdłuż bramki, gdzie drugi napastnik dołożył nogę i podwyższył na 2-0. Pcimianka się jednak nie poddawała, z minuty na minutę stawała się coraz groźniejsza. W 65. minucie po dynamicznym wejściu w pole karne sfaulowany został Jakub Burtan. Karnego pewnie wykorzystał wracający po kontuzji Przemysław Konik. W 70. minucie było 2-2. Nastąpiła ładna akcja Pcimianki, po wrzutce Konika najwyżej w polu karnym wyskoczył testowany napastnik i mocnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi. Gdy wydawało się, że pcimianie przejęli inicjatywę, gola - po szybkiej kontrze w 80. minuie - zdobyli gracze Wiślanki. Pod koniec meczu Pcimianka miała jeszcze kilka szans, ale zabrakło wykończenia i w efekcie przegrała pierwszy raz tej zimy, mimo dobrej gry.

Kolejny sparing drużyna Wiślanki rozegra 9 marca z IV-ligowym Orłem Piaski Wielkie.