Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Ciężka przeprawa Wiślan2013-06-16 10:40:00

Liderujący Wiślanie mieli ciężką przeprawę z zagrożonym spadkiem zespołem ze Śledziejowic. Wygrali tylko 2-1.

V liga (Kraków II): Wiślanie Jaśkowice - LKS Śledziejowice 2-1 (2-1)

1-0 Kazek 1

2-0 Kazek 14

2-1 ??? 36

WIŚLANIE: Chmura - Wilkoński (15 Lachowski), Michał Morawski, Maciej Morawski, Łukasik - Rzeszótko, Kazek, Ankowski (60 Meus), Ignyś - Węgrzyn (83 Sady), Wcisło.

Gospodarze zaczęli doskonale, bo po kwadransie prowadzili 2-0. Już w 1. minucie po wolnym zagranym do boku, Wcisło "uciekł" do linii, zacentrował, a Kazek przyjął piłkę i uderzył po koźle w "okienko". Ten sam zawodnik niebawem podwyższył, uderzona przez niego futbolówka prześlizgnęła się pod bramkarzem gości do siatki.

Goście przed przerwą złapali kontakt. Maciej Morawski niecelnie wybił piłkę, śledziejowiczanie skorzystali z szansy, poszli dwóch na dwóch i jeden z nich strzelił nie do obrony z 16 metrów.

W II połowie oba zespoły miały okazje bramkowe, chyba lepsze gospodarze (m.in. Wcisło trafił w poprzeczkę, a w sytuacji "sam na sam" piłka mu za daleko uciekła...), ale wynik już się nie zmienił.