Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Piąta wygrana Pcimianki2013-02-25 22:59:00

W meczu sparingowym V-ligowców, rozegranym w niedzielę na sztucznym boisku w Myślenicach, Pcimianka Pcim wygrała wysoko z Jordanem Jordanów 5-1.

Pcimianka Pcim – Jordan Jordanów 5-1 (2-0)

1-0 Marszalik

2-0 Bajak

2-1 ???

3-1 P. Muniak

4-1 Rapacz

5-1 P. Muniak

PCIMIANKA: Kipek (60 Buksiak) – Pawlik (60 Pilch), testowany I, Bajak, Burtan (70 testowany III) – Chmiel, Marszalik (57 Rapacz), Rapacz (46 Juszczak) – P. Muniak, testowany II, testowany III (46 Salawa).

To już piąte z kolei sparingowe zwycięstwo Pcimianki, prowadzonej przez trenera Marcina Sadko.

Jordan okazał się niezbyt wymagającym przeciwnikiem. Od początku do końca Pcimianki była zespołem lepszym. Stwarzała dużo sytuacji, jednak zawodziła skuteczność. W końcu w 25. minucie po uderzeniu Marszalika z pola karnego piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Na 2-0 podwyższył strzałem z 18 metrów pod poprzeczkę Bajak kompletnie zaskakując bramkarza.

Druga połowa to dalsza dominacja Pcimianki. W 65. minucie dość nieoczekiwanie Jordan zdobył kontaktowego gola. Po prostej stracie w środku pola przez jednego z zawodników z Pcimia gracz z Jordanowa wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza i skierował piłkę do siatki. Do końca meczu Jordan już nie zagroził Pcimiance, która zdobyła jeszcze 3 bramki. Najpierw po centrze z rzutu wolnego Salawy, głową bramkę zdobył Piotr Muniak. Następnie po kolejnej asyście Salawy gola z kilku metrów zdobył Rapacz. Wynik w 85. minucie ustalił Muniak po bardzo ładnym prostopadłym podaniu Bajaka.

Następny sparing Pcimianka zagra w sobotę z Cracovią II przy ul. Wielickiej 101 w Krakowie.