Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Pcimianka wygrywa zimą2013-02-17 15:54:00

W trzecim meczu sparingowym tej zimy Pcimianka odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem po bardzo zaciętym meczu pokonała lidera klasy okręgowej (Kraków II) Wiślan Jaśkowice.

Pcimianka Pcim – Wiślanie Jaśkowice 2-1 (0-0)

Gole dla Pcimianki: Damian Salawa, Konrad Kipek

PCIMIANKA: Kipek (46 Buksiak) – Pawlik (46 testowany III), testowany I (65 Pilch), Bajak, Burtan – Chmiel, Marszalik, testowany II (46 Juszczak) – Konik (65 testowany II), Skalski (46 Salawa), Rapacz (65 Skalski, 87 Kipek).

Mecz, rozegrany w sobotę na sztucznym boisku w Krakowie-Skotnikach, był wyrównany. Obie drużyny grały bardzo ambitnie i walecznie. Najbliżej strzelenia bramki otwierającej był Jakub Burtan, lecz po ładnym uderzeniu z 25 metrów piłka trafiła w poprzeczkę. Również Wiślanie mieli pecha, gdyż futbolówka po ich strzałach dwukrotnie odbijała się od słupka.

Pcimianka objęła prowadzenie w 70. minucie. Damian Salawa otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. W 80. minucie Jaśkowice wyrównały z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu odbiła się jeszcze od dwóch zawodników kompletnie myląc Buksiaka. W 87. minucie kontuzji nabawił się Skalski, a że na ławce został już tylko bramkarz Kipek, to on wszedł na zmianę. Dwie minuty później po dograniu Salawy, właśnie Kipek strzelił zwycięską bramkę.

Następny sparing Pimianki - w poniedziałek 18 lutego o godz. 21:00 na sztucznym boisku w Myślenicach. Rywalem będzie IV-ligowy KS Zakopane.