Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Najlepsza jesień Hejnału (FILM)2012-12-09 18:28:00

Ustabilizowany skład, waleczność i skuteczność - to atuty, które jesienią pomogły Hejnałowi Krzyszkowice rywalizować o czołowe lokaty w krakowskiej klasie okręgowej (gr. II).

Swój trzeci sezon na boiskach okręgówki piłkarze Hejnału rozpoczęli od falstartu w meczu z Gościbią Sułkowice (1:2) na własnym obiekcie. Szybko się jednak otrząsnęli i od drugiej kolejki zanotowali serię pięciu zwycięstw. Wygrana m.in. z Rabą Dobczyce (3:1) oraz efektowne zwycięstwo nad Pcimianką Pcim (6:0) pozwoliło na ulokowanie się w ścisłej czołówce tabeli.

Dobra passa została przerwana w szóstej kolejce, w meczu ze słabo dysponowaną od początku sezonu Skawinką, która umotywowana zmianą trenera dzielnie i ambitnie wywalczyła remis 1:1. Tydzień później, w 10. kolejce, do Krzyszkowic zawitała Wiślanka Grabie, która w tym sezonie aspiruje do awansu. Spotkanie doskonale się ułożyło dla Hejnału po bramce Sławomira Ciaputy w 5. minucie, ale zakończyło się porażką 1:3. Goście pokazali charakter i zdołali jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieć trzema bramkami. Po tej porażce przyszła następna - z Jordanem Zakliczyn.

Po serii trzech meczów bez zwycięstwa nastąpiło przełamanie w wielkim stylu. Naszpikowany "wyjadaczami" ligowymi Złomex Branice zainkasował sześć bramek. Imponujące zwycięstwo dało zespołowi wiarę w to, że można strzelać rywalom dużo goli. W efekcie zafundowali sobie łącznie 22 w trzech spotkaniach, pokonując Złomex Branice 6:2, Pogoń Skotniki 6:1 oraz Śledziejowice 10:4. Chyba nadmierna pewność siebie w 13. kolejce spowodowała utratę dwóch punktów z zamykającym tabelę Tramwajem. Trzykrotne objęcie prowadzenia nie wystarczyło, żeby wywieźć komplet punktów z Krakowa. Podrażniony remisem Hejnał w następnym spotkaniu zwyciężył Rokitę Kornatka 2:1.

Spotkanie 15. kolejki z Wiślanami Jaśkowice w Skawinie zostało odwołane ze względu na zły stan murawy, a następnie za zgodą obu drużyn i Wydziału Gier MZPN przełożone na wiosnę.

Mecz przedostatniej kolejki był ostatnim na własnym obiekcie. Do Krzyszkowic zawitał dobrze spisujący się w końcówce rundy Lotnik Kryspinów. Spotkanie było wyrównane, w efekcie padł sprawiedliwy remis 1:1. Na zakończenie jesieni rywalem był Orzeł Myślenice. Do spotkania, które zawsze wywołuje wiele emocji Hejnał przystąpił jako faworyt i tej roli sprostał odnosząc zasłużone zwycięstwo 2:1, po dwóch bramkach Pawła Płonki, najjaśniejszej chyba postaci w tej rundzie w zespole z Krzyszkowic.

Była to dla Hejnału niezwykle udana, może nawet najlepsza w historii klubu runda. Czwarta pozycja w tabeli pozwala w dobrych humorach oczekiwać na wiosnę. Trenerowi Aleksandrowi Brożyniakowi i zawodnikom należą się gratulacje za zaangażowanie oraz trud jaki włożyli w osiągnięcie tego wyniku.