Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Remisy sułkowiczan z IV-ligowcami2012-08-09 03:19:00

V-ligowa Gościbia Sułkowice, przygotowująca się do nowego sezonu, zanotowała dwa remisy w kontrolnych meczach z IV-ligowcami: 1-1 z Garbarzem Zembrzyce i 2-2 z Jutrzenką Giebułtów.

W pierwszych dwóch sparingach sułkowiczanie odnieśli dwa zwycięstwa: 4-1 nad LKS-em Rudnik (A klasa myślenicka) i 3-0 nad AP Zabierzów (V liga). W tym ostatnim spotkaniu hat-trickiem popisał się Wojciech Profic.

W meczu z Garbarzem Zembrzyce (1-1) bramkę dającą prowadzenie zdobył Jakub Wyrwała, który precyzyjnie umieścił futbolówkę w lewym rogu. Wynik ustalił zawodnik IV-ligowców po błędzie bramkarza Gościbi. Mecz był prowadzony w bardzo szybkim tempie, na świetnie przygotowanej murawie stadionu w Sułkowicach.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała dla gospodarzy, którzy pokazali w kolejnym sparingu, że praca trenera Ryszarda Kruka z miejscowymi zawodnikami zmierza w bardzo dobrym kierunku. W zespole Gościbi wystąpiło sześciu młodzieżowców.

Druga połowa sparingu toczyła się pod dyktando Garbarza, który przewyższał miejscowych lepszymi warunkami fizycznymi. Końcowy wynik trzeba uznać za sprawiedliwy.

Mecz z Jutrzenką Giebułtów (2-2), odbywający się w upale, stał na IV-ligowym poziomie.
Gościbia nie ugięła się przed rywalem, z którym toczyła równorzędną walkę.

Sułkowiczanie objęli prowadzenie po fantastycznej bramce strzelonej przez młodzieżowca Adriana Biela. Klub mieć z niego dużą pociechę. Później do głosu doszli zawodnicy Jutrzenki, po których widać było, iż są świetnie przygotowani pod względem kondycyjnym, technicznym i szybkościowym (podobne walory prezentowali też zresztą i miejscowi).
Do wyrównania doprowadził Łukasz Wołczyk tuż przed gwizdkiem na przerwę. Umieścił on futbolówkę precyzyjnym strzałem w prawym rogu bramki, piłka jeszcze odbiła się od słupka. Bramkarz Gościbi Wiesław Światłoń był bez szans na skuteczną obronę.

Kolejny gol padł w drugiej części sparingu, po przelobowaniu bramkarza gospodarzy, który w tej sytuacji "udał się na wycieczkę". Gościbia zdołała wyrównać na 2-2. Wojciech Profic, najskuteczniejszy zawodnik sułkowiczan, po raz kolejny pokazał na czym polega gra prawdziwego napastnika.

Gościbia w kolejnym meczu kontrolnym udowodniła, że w nowym sezonie powinna się liczyć w grze o awans.