Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > III liga (Kraków) JS
Rewolucja w krakowskich ligach juniorów?! (AKTUALIZACJA)2011-07-06 22:28:00

Zapowiada się na rewolucję w krakowskich ligach juniorów, a konkretnie w najmocniejszej z nich - I lidze juniorów starszych.


Sprawa zaczęła się komplikować po tym jak w krakowskich strukturach zapragnęły grać zespoły z Podokręgu PN Olkusz, co - po reorganizacji rozgrywek seniorskich i "przygarnięciu" Olkusza do Krakowa - było całkiem naturalne. Do krakowskiej I ligi JS zgłosiły się mające do tego pełne prawo drużyny Przeboju Wolbrom, MOSiR-u Bukowno i Przemszy Klucze. Tym samym liga z 14 rozrosła się do 17 zespołów. Granie co trzy dni pod względem szkoleniowym mijało się z sensem, więc podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu Podokręgu PN Kraków powstał rewolucyjny pomysł (autorstwa Andrzeja Garleya)... poszerzenia I ligi do 24 drużyn, tyle że podzielonych na dwie grupy.
Sprawą ma się zająć w trybie pilnym prezydium zarządu MZPN i ewentualnie ponownie zarząd Podokręgu PN Kraków.

JUNIORZY STARSI

Krakowska I liga juniorów starszych (2x12 drużyn)

Grupa A (12 drużyn)

Spadek z MLJS (2): Dalin Myślenice, Raba Dobczyce
I liga (6): Prokocim Kraków, Puszcza Niepołomice, Gościbia Sułkowice, Bieżanowianka Kraków, Orzeł Myślenice, Skawinka Skawina
Awans z II ligi (4): Armatura Kraków, Nadwiślan Kraków (Kraków A), Iskra Brzączowice (Myślenice, z 2. miejsca), Wilga Golkowice (Wieliczka, z 3. miejsca)

Grupa B (12 drużyn)

Spadek z MLJS (1): Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów
I liga (7): MKS SMS II Kraków, Jadwiga Kraków, Wawel Kraków, Błękitni Modlnica, Świt Krzeszowice, Wieczysta Kraków
Awans z II ligi (2): Wanda Kraków, Grębałowianka Kraków (Kraków B)
Z Podokręgu PN Olkusz (3): Przebój Wolbrom, MOSiR Bukowno, Przemsza Klucze

II liga juniorów starszych - grupa A (12 drużyn)

II liga A (8): Orzeł Piaski Wielkie, Borek Kraków, Pogoń Skotniki, Iskra Krzęcin, Radziszowianka Radziszów, Zwierzyniecki Kraków, Płaszowianka Kraków, Dąbski Kraków
II liga B (1): Słomniczanka Słomniki
Awans z III ligi (2): Rybitwy Kraków, Tramwaj Kraków

Nowo zgłoszeni (1): Karpaty Siepraw

II liga juniorów starszych - grupa B (12 drużyn)

Spadek z I ligi (1): Proszowianka Proszowice
II liga A (2): Albertus Kraków, Clepardia Kraków
II liga B (6): Olimpic Kraków, Pogoń Miechów, LKS Niedźwiedź, Prądniczanka Kraków, Jutrzenka Giebułtów, Spartak Charsznica
Awans z III ligi (3): Zieleńczanka Zielonki, Podgórze Kraków, Grzegórzecki Kraków

III liga juniorów starszych (10 drużyn)

Spadek z II ligi A (1): Strzelcy/Korona Kraków
III liga (1): KS Tyniec
Nowo zgłoszeni (8): Bratniak KU AZS UJ Kraków, Pozowianka Pozowice, Tonianka Tonie, Victoria Kraków, TS Węgrzce, Wiślanie Jaśkowice, Wróblowianka Wróblowice, Lotnik Kryspinów

WARIANT ALTERNATYWNY

Gdyby kierownictwo MZPN i Podokręgu PN Kraków nie zdecydowało się na wariant 24 zespołów w I lidze juniorów starszych, to w rachubę wchodzi wersja z 18 drużynami i granie pierwszych 11 kolejek co trzy dni. Gdyby akceptację uzyskał wariant z 17 drużynami, wówczas nie zmieściłaby się w nim Bieżanowianka.

Oto ten wariant:

Krakowska I liga juniorów starszych (18 drużyn)
Spadek z MLJS (3): Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów, Dalin Myślenice, Raba Dobczyce
I liga (8): MKS SMS II Kraków, Jadwiga Kraków, Wawel Kraków, Błękitni Modlnica, Prokocim Kraków, Puszcza Niepołomice, Gościbia Sułkowice, Bieżanowianka Kraków
Awans z II ligi (4): Armatura Kraków (Kraków A), Wanda Kraków (Kraków B), Iskra Brzączowice (Myślenice, z 2. miejsca), Wilga Golkowice (Wieliczka, z 3. miejsca)
Z Podokręgu PN Olkusz (3): Przebój Wolbrom, MOSiR Bukowno, Przemsza Klucze

Terminy rundy jesiennej (1.-17. kolejka):
27/28 sierpnia (sobota/niedziela)
31 sierpnia (środa)
3/4 września (sobota/niedziela)
7 września (środa)
10/11 września (sobota/niedziela)
14 września (środa)
17/18 września (sobota/niedziela)
21 września (środa)
24/25 września (sobota/niedziela)
28 września (środa)
1/2 października (sobota/niedziela)
8/9 października (sobota/niedziela)
15/16 października (sobota/niedziela)
22/23 października (sobota/niedziela)
29/30 października (sobota/niedziela)
5/6 listopada (sobota/niedziela)
11 listopada (piątek)

JUNIORZY MŁODSI

Krakowska I liga juniorów młodszych (14 drużyn)

Spadek z MLJM (1): Karpaty Siepraw
I liga (9): Wawel Kraków, Krakus Nowa Huta, Puszcza Niepołomice, Dalin Myślenice, Świt Krzeszowice, LKS Mogilany, Prądniczanka Kraków, Pogoń Skotniki, Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów
Awans z II ligi (3): Podgórze Kraków (gr. A), Gwiazda Ściejowice (gr. B), Grębałowianka Kraków (gr. C)
Z Podokręgu PN Olkusz (1): IKS Olkusz
Nie zgłosiła się Wisła II Kraków, w jej miejsce: IKS Olkusz.

II liga juniorów młodszych - grupa A (11 drużyn)

Spadek z MLJM (1): Skawinka Skawina
Spadek z I ligi (1): Cedronka Wola Radziszowska
II liga A (6): Prokocim Kraków, Albertus Kraków, Orzeł Sidzina, Orzeł Piaski Wielkie, Victoria Kraków, Gajowianka/Libertów Gaj
II liga B (2): Iskra Krzęcin, Milenium Skawina
Nowo zgłoszeni (1): Trzebol Wielkie Drogi

II liga juniorów młodszych - grupa B (12 drużyn)

II liga B (2): Orlęta Rudawa, Lotnik Kryspinów
II liga C (1): Clepardia Kraków
Nowo zgłoszeni (9): Hutnik II Kraków, Bronowianka Kraków, Jadwiga Kraków, Maszycanka Maszyce, MKS SMS II Kraków, Wanda Nowa Huta, Rybitwy Kraków, Zieleńczanka Zielonki, Błękitni Modlnica

II liga juniorów młodszych - grupa C (11 drużyn)

Spadek z I ligi (1): Proszowianka Proszowice
II liga C (4): Jastrzębiec Książ Wielki, Płomień Jerzmanowice, KS Wróżenice, Orzeł Iwanowice
Nowo zgłoszeni (6): Juvenia Prandocin, LKS Niedźwiedź, Podgórze II Kraków, Wieczysta Kraków, Zwierzyniecki Kraków, Pogoń Miechów

 

st

 

Aktualizacja 7.07.2011 9:30, 14:00, 23:50




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty