Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > III liga (Kraków) JS
Juniorzy Zieleńczanki w II lidze z kompletem punktów!2011-06-04 19:46:00

Zieleńczanka Zielonki przypieczętowała awans do II ligi juniorów starszych po efektownym zwycięstwie w derbach gminy, pokonując na własnym terenie 6-1 Bibiczankę. "Koniczynki" jako jedyna drużyna w rozgrywkach juniorów starszych rozegrała cały sezon bez straty choćby jednego punktu. W 14 meczach podopieczni trenera Grzegorza Mazura odnieśli 14 zwycięstw!!!


Zieleńczanka Zielonki - Bibiczanka Bibice 6-1 (1-1)

0-1 ???
1-1 Patryk Rożek
2-1 Dariusz Zębala
3-1 Dawid Ludwikowski
4-1 Bartłomiej Gazda
5-1 Patryk Rożek
6-1 Marek Pęcak
ZIELEŃCZANKA:
Szeląg (Koprowski) - Mosek, D. Zębala (Majka), Szpilka (Ludwikowski), Baran - Rożek, Kawa, Feluś (R. Zębala), Pęcak - Bobak (Żyborski), Gazda.

Gospodarze od początku narzucili swój styl gry chcąc szybko zdobyć bramkę. Ale niespodziewanie pierwszego gola uzyskała Bibiczanka - w 20. minucie. Podrażnieni juniorzy z Zielonek jeszcze mocniej natarli na rywali i okazji nie brakowało. W końcu do wyrównania doprowadził Patryk Rożek , pokonując bramkarza z kilku metrów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

Po przerwie Zieleńczanka nie zwalniała tempa, bramkarz Bibiczanki miał coraz więcej pracy. W 50. minucie, po stałym fragmencie gry, Dariusz Zębala umieścił głową piłkę w "okienku". Podłamani przyjezdni zamknęli się na własnej połowie wyprowadzając tylko sporadyczne kontry. Taka gra była na rękę gospodarzom, którzy konstruowali coraz bardziej kombinacyjne akcje.

Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Na 3-1 podwyższył Dawid Ludwikowski po znakomitym, prostopadłym podaniu. Chwilę później było już 4-1, Bartek Gazda przymierzył w "długi" róg, piłka odbiła się jeszcze od słupka wpadając do siatki. Miejscowi, grając już na pełnym luzie, raz po raz ośmieszali rywala. Efektem tego były jeszcze dwie bramki. Na 5-1 podwyższył Patryk Rożek strzelając obok bramkarza z 7. metra. Wynik na 6-1 ustanowił po stałym fragmencie gry Marek Pęcak precyzyjnym strzałem głową.

Szkoda, że w dość dziwny i niezrozumiały sposób Podokręg PN Kraków przydzielił juniorów Zieleńczanki do III ligi rozgrywek. Drużyna z Zielonek dużo bardziej zasługiwała na grę w II lidze niż np. Jutrzenka Giebułtów, która była kilkukrotnie niemiłosiernie ogrywana w sparingach właśnie przez zespół prowadzony przez trenera Mazura.

zielenczanka1992.futbolowo.pl


z2.jpg
z3.jpg
z4.jpg
z5.jpg
z1.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty