Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM

2-1 Mleczko
3-1 Jaworski
TARNOVIA:
Wiśniewski - Dulian, Rydlakowski, Mącior, Wojnarowski - Ludwa, Ziaja, Kapustka, Kowal - Mleczko, Jaworski.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Krzysztofa Świerzba pokonując na własnym stadionie rówieśników z Bochni. "Tovia" była drużyną wyraźnie lepszą, a po raz kolejny do siatki przeciwników trafiło niezawodne trio - Kapustka, Mleczko i Jaworski.

Mecz rozpoczął się jednak źle dla gospodarzy, którzy już w 1. minucie stracili bramkę po ewidentnym błędzie Rydlakowskiego. Gapiostwo defensywy bezlitośnie wykorzystał zawodnik przyjezdnych wykorzystując sytuację "sam na sam".

Niekorzystny rezulat nie załamał jednak tarnowian, którzy ostro ruszyli do odrabiania straty. Z minuty na minutę przewagą "Biało-Czerwonych" była coraz większa. Ziaja popisał się dobrym zagraniem do znajdującego się w dobrej sytuacji strzeleckiej Mleczki, który natychmiast uderzył pod poprzeczkę, ale golkiper bochnian zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W 2. minucie indywidualną akcję przeprowadził Kapustka, "wjechał" w pole karne i został powalony na murawę. Jedenastkę wykonał poszkodowany, który w tej rundzie się jeszcze nie pomylił w tej roli.

Remis nie zadowalał zawodników "Tovii". Po zagraniu Ziai na wolne pole Mleczko wykorzystał sytuację "sam na sam". Niebawem po akcji zainicjowanej przez Ludwę Mleczko znakomicie dograł do Jaworskiego, a ten z czystej pozycji podwyższył na 3-1. Czwartą bramkę powinien na swoje konto zapisać Ziaja, który jednak po podaniu Jaworskiego strzelił wprost w bramkarza.

W drugiej połowie gospodarze grali nieskutecznie. Po "klepce" Ziai z Kapustką ten drugi dograł na 5. metr do Jaworskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza strzelił obok bramki. Kolejnych szans nie wykorzystali Wojnarowski (przegrał pojedynek z golkiperem), Kapustka (poprzeczka po uderzeniu z 16 m), Jaworski (zbyt długo zwlekał).

W końcówce zaatakowali bochnianie, ale Wiśniewski nie dał się pokonać.