Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM

Glinik Gorlice - Tuchovia Tuchów 5-0 (1-0)

3-0 Grądalski 45 (karny)
4-0 Marynowski 68
5-0 Gawlik 80

Sędziował D. Tutko (Gorlice). Widzów 50.

Podopieczni trenera Piotra Stępkowicza nie mieli żadnych problemów z pokonaniem beniaminka ligi - Tuchovii. Goście od początku nastawieni na grę defensywną realizowali skutecznie swój plan obronny do 38. minuty, kiedy Rachel strzałem z ok. 25 metrów dał prowadzenie gorliczanom.

Stracona bramka tuż przed przerwą miała zapewne duży wpływ na postawę obydwu drużyn w drugiej połowie. Gorliczanie dostali wiatr w żagle i zdecydowanie przyspieszyli grę, natomiast drużyna z Tuchowa sprawiała wrażenie zagubionej. W efekcie w 41. minucie Marynowski zdobył drugą bramkę dla Glinika po nieporozumieniu bramkarza drużyny gości z obrońcami.

Chwilę później w polu karnym faulowany był Kamil Grądalski, który sam wymierzył sprawiedliwość zdobywając trzecią bramkę dla Glinika.

W 68. minucie było już 4-0, po szybkim wyjściu gorliczan z własnej połowy. W sytuacji trzech na jednego, bramkarz przyjezdnych nie miał szans na skuteczną obronę.

Wynik końcowy mocnym strzałem ustalił w 80. minucie Przemysław Gawlik, na co dzień występujący na pozycji bramkarza, dziś jednak grający jako zawodnik z pola.