Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
3-majowy triumf juniorów MZPN2012-05-04 21:01:00

Rozegrany w czwartek 3 maja w Andrychowie Turniej o Puchar Święta Konstytucji 3 Maja z udziałem trzech reprezentacji juniorów roczników 1994/95  - Śląskiego ZPN, Opolskiego ZPN i Małopolskiego ZPN – zakończył się zdecydowanym zwycięstwem małopolskich piłkarzy.

Reprezentacja Małopolski wygrała oba mecze - z Opolem 1-0 (bramka: Konrad Furtak w 5. minucie) i Śląskiem 2-0 (bramki: Piotr Kaczor w 31. minucie z karnego i Dominik Kościelniak w 43. minucie).

Bardzo dobra gra w defensywie i skutecznie przeprowadzone akcje ofensywne przyniosły sukces w meczach z silnymi rywalami. Ozdobą turnieju był rzut karny wykonany przez Piotra Kaczora w stylu czeskiego internacjonała Panenki oraz akcja Dominika Kościelniaka zainicjowana na  40. metrze własnej połowy i indywidualnie poprowadzona do sytuacji 1 x 1 z bramkarzem i zakończona strzałem z 10 metrów. To był kapitalny rajd rzadko oglądany na piłkarskich boiskach.

Drużynę Małopolskiego ZPN prowadzili trenerzy Marek Kusto i Robert Mazanek z WOSSM.

Reprezentacja Małopolski oparta była głównie na uczniach Szkoły Sportowej WOSSM.