Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > I liga (Tarnów I) JM
I liga JM Tarnów: Osiem goli Okocimskiego2012-04-21 23:08:00

W 9. kolejce tarnowskiej ligi juniorów młodszych (grupa I) padło sporo bramek. Najwięcej strzeliła drużyna Okocimskiego Brzesko aplikując Tarnowcowi aż osiem bramek.

Okocimski Brzesko – KS Tarnowiec 8-0 (2-0)

8-0 Jędryka 76

OKOCIMSKI: Postawa (41 Bączek) – Paterek (55 Kolarz), Krokosz, Stolarz (41 Płaneta), Ryglowski (41 Buchowicz), Baran (41 Chudoba), Kurzywilk - K, Grzesik (41 Stąsiek), Jędryka, Szczygieł (55 Piwowarski), Marcinów.

TARNOWIEC: Szablowski – Lierewicz, Ciupak, Drwal, Kipiela, Korman, Marzec, Smolucha, Wiśniowski, Gajda, Sobusiak.

Od samego początku meczu gospodarze rzucili się do ataków na bramkę przyjezdnych. Niestety w grze brak było pełnego zaangażowania, a goście zamurowali bramkę całą drużyną, ograniczając się jedynie do wybijania piłki do przodu lub w aut. Pomimo wielu okazji bramki nie wpadały.

Na pierwsze trafienie czekano do 24 minuty. Stolarz dobiegł do futbolówki wybitej przez bramkarza gości i silnym strzałem po ziemi z 20 metrów posłał do siatki.

Kolejna bramka padła po rzucie rożnym. Tym razem dośrodkowywał Marcinów, a strzał na bramkę z najbliższej odległości oddał Ryglowski i było 2-0 dla OKS. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Trener OKS-u w przerwie meczu udzielił swoim podopiecznym reprymendy i dokonał pięciu zmian. Uwagi szkoleniowca odniosły swój skutek, gdyż po trzech minutach drugiej połowy było już 4-0. Najpierw w 41 minucie bramkę zdobył Płaneta, a następnie w 43 podwyższył kapitan gospodarzy - Kurzywilk.

Nadal gra toczyła się na połowie juniorów z Tarnowca, a następne bramki były tylko kwestią czasu. Kolejne gole zdobyli: Szczygieł 52 minuta, Jędryka 60 minuta, Marcinów 68 minuta, a wynik w 76 minucie ustalił Jędryka.

Trener młodych piłkarzy z Brzeska, Jan Chrabąszcz, po meczu powiedział: - Wygrana, wynik i zdobycz trzech punktów bardzo mnie cieszy. Niestety, moi piłkarze zlekceważyli swoich przeciwników i nie zagrali w dzisiejszym spotkaniu na sto procent, co skutkowało niską skutecznością i brzydką grą. Faktem jest, iż nasi rywale ograniczyli się jedynie do blokowania dostępu do swojej bramki w obrębie szesnastki i wybijania piłki na oślep. O grze juniorów z Tarnowca może świadczyć fakt, iż przez całe spotkanie nie oddali ani jednego strzału na naszą bramkę, lecz to nie tłumaczy małego zaangażowania moich piłkarzy. W każdym meczu musimy być skupieni i pokazywać wszystkie swoje możliwości bez względu na klasę rywala, z którym przyszło nam się zmierzyć.