Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > I liga (Tarnów I) JM
Tarnów: Juniorzy młodsi Okocimskiego nadal bez porażki2012-05-20 16:22:00

Juniorzy młodsi Okocimskiego są nadal jedyną drużyną, która w rozgrywkach grupy I nie doznała porażki. Podopieczni Jana Chrabąszcza w 13. kolejce tarnowskiej I ligi wygrali w Dębnie z Orłem 3-0.

LKS Orzeł Dębno – Okocimski Brzesko 1-4 (0-2)

0-1 Jędryka 3

0-2 Jędryka 23

1-2 Ogar 43

1-3 Krokosz 48

1-4 Jędryka 75

ORZEŁ: Roczniak – Sowa, Basta, Kolawa, Robak, Chrapusta, Ogar, Koczwara, Gurgul.

OKOCIMSKI: Sacha – Paterek, Krokosz, Stolarz (41 Buchowicz), Ryglowski, Kurzywilk (41 Chudoba), Jędryka (68 Grzesik), Stąsiek, Szczygieł, Marcinów, Płaneta (41 Piwowarski).

Gospodarze zdołali wystawić drużynę składającą się tylko z 9 zawodników. Goście od początku spotkania rozpoczęli atak na bramkę rywali. Przyniosło to oczekiwany efekt już w 3 minucie spotkania, kiedy to Łukasz Paterek dokładne obsłużył prostopadłym podaniem Macieja Marcinowa, a ten popisał się celnym dośrodkowaniem na głowę Mateusza Jędryki, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce rywali. W dalszej części spotkania obraz gry się nie zmienił, lecz pomimo wielu okazji piłka nie chciała wpadać do bramki gospodarzy. W 23 minucie było 2-0 dla przyjezdnych. Andrzej Ryglowski po rajdzie lewą stroną wrzucił piłkę w pole karne, a do piłki najszybciej dobiegł Jędryka i posłał ją obok bramkarza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W przerwie spotkania trener juniorów z Brzeska dokonał zmian, pozwalając odpocząć kilku podstawowych zawodnikom. W drugiej połowie przyjezdni nadal byli stroną atakującą, lecz to gospodarze wyprowadzili w 43 minucie kontratak. Bartłomiej Ogar wykorzystując swoje walory – szybkość i zwrotność – minął obrońców z Brzeska i dokładnym strzałem zdobył bramkę kontaktową dla swojej drużyny. Przyjezdni nadal nie zwalniali tempa i w 48 minucie Damian Stąsiek oddał silne uderzenie na bramkę rywali, bramkarz wybił piłkę do której dopadł Matusz Krokosz i główką podwyższył wynik spotkania na 3-1. Nadal stroną atakującą byli przyjezdni a gospodarze wybijali piłkę i próbowali grać z kontry, lecz obrońcy z Brzeska nie dali się już zaskoczyć do końca spotkania. Wynik meczu w 75 minucie ustalił strzałem z 16 metrów Jędryka, którego dokładnym podaniem obsłużył Marcinów.

Trener juniorów OKS, Jan Chrabąszcz, po meczu powiedział:  –  Bardzo ciężko zmotywować chłopaków do gry w meczu, w którym gospodarze nie mogą skompletować drużyny, a spotkanie odbywa się na fatalnym „boisku”, gdzie nawet trawa nie była skoszona prawidłowo. Miejscowi zawodnicy nie mogąc sobie poradzić z naszymi kilka razy uciekali się do brutalnych fauli. Przez całe spotkanie to my byliśmy drużyną przeważającą, lecz brak koncentracji naszych obrońców na początku drugiej połowy kosztował nas stratę bramki. Bardzo się cieszę z kolejnej wygranej.