Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > I liga (Tarnów I) JM
Juniorzy młodsi Okocimskiego zagrają w barażach2012-05-27 00:36:00

Juniorzy młodsi Okocimskiego kontynuuja świetną passę w tarnowskiej I lidze. W 14. kolejce wygrali 1-0 z Piastem Czchów i zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu bez porażki!

Okocimski Brzesko – Piast Czchów 1-0 (0-0)

1-0 Jędryka 77

OKOCIMSKI: Kania – Paterek, Krokosz, Stolarz, Ryglowski, Kurzywilk, Jędryka (78 Grzesik), Stąsiek (65 Baran), Szczygieł (77 Buchowicz), Marcinów (74 Płaneta), Więcek.

PIAST: Gumula – Zięba, Błoniarczyk, Gołąb (50 Gawełda), Ruszaj (65 Hołyst), Nakielny (58 Kupiec), R. Nowakowski (73 T. Nowakowski), Czech, Pachut, Kupiec, Janicki.

Spotkały się drużyny lidera i wicelidera I grupy, a stawką meczu była przepustka do baraży o awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Zawodnicy wyszli na spotkanie nieco spięci i podenerwowani. Gospodarze nie zamierzali grać na remis gwarantujący ich promocję do baraży, lecz od początku meczu próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pomimo kilku okazji na początku meczu piłka nie wpadała do bramki świetnie dysponowanego bramkarza gości Gumuli. Przyjezdni również szukali swojej szansy i kilka razy zagrozili bramce juniorów z Brzeska. Świetną okazję na zdobycie gola miał Marcinów; po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piłkę głową lecz zmierzającą do bramki piłkę niefortunnie z linii bramkowej wybił kolega z drużyny, który nie zdążył się odsunąć.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze nadal byli stroną atakującą, a goście ograniczali się do wybijania piłki daleko do przodu przez bramkarza i prób przejęcia jej przez napastników. W 55 minucie świetnym rajdem popisał się Kurzywilk, który mijał kolejnych rywali i z najbliższej odległości oddał strzał na bramkę, lecz trafił w słupek. Następnie świetną okazję zmarnował Więcek, po którego strzale w sytuacji sam na sam futbolówke obronił bramkarz z Czchowa. W odpowiedzi kontratakowali goście, a ich napastnik Ruszaj świetnie kiwnął obrońców Okocimskiego i gdy już miał oddać strzał na bramkę, piłkę wybił mu Krokosz.

Wynik meczu w 77 minucie ustalił Jędryka, wykorzystując świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Kurzywilka i przepięknym strzałem główką posłał piłkę nie do obrony obok  długiego słupka. Kolejnej okazji w doliczonym czasie gry nie wykorzystał Płaneta, któremu zabrakło kilka centymetrów, aby dojść do dośrodkowania kolegi z drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Okocimskiego i to oni nie przegrywając w całych rozgrywkach żadnego meczu (12 zwycięstw, 2 remisy) zagrają w barażach ze zwycięzcą II grupy I ligi juniorów młodszych OZPN Tarnów.

Trener OKS, Jan Chrabąszcz, po meczu powiedział: - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i awansu do baraży o udział w Lidze Małopolskiej. Stawka dzisiejszego meczu powodowała pewne usztywnienie moich piłkarzy na początku spotkania. Z każdą kolejną minutą zyskiwaliśmy jednak przewagę w meczu, lecz nie udawało się tego przypieczętować szybko zdobytą bramką. Nasi rywale też mieli swoje okazje, ale bez zarzutów spisywała się nasza linia obrony. Piękną bramkę w ostatnich minutach zdobył Mateusz Jędryka dając nam kolejne zwycięstwo i awans do baraży. Jestem bardzo zadowolony z gry całego mojego zespołu w dzisiejszym spotkaniu, jak również w całym sezonie. Nasze wyniki mówią same za siebie. Teraz czekają nas dwa tygodnie przerwy w grze. Na 13 i 20 czerwca zaplanowane są spotkania barażowe, które rozegramy z - wszystko na to wskazuje - bardzo silnym zespołem Unii Tarnów. Myślę, iż jeżeli będziemy grali tak jak dotychczas, to o końcowy wynik jestem spokojny.