Strona główna > Sporty zimowe > Kombinacja norweska
Zarycki mistrzem, dramat Pochwały
22.12.2010 23:59 -

Walka o każdy metr, niesamowite zwroty akcji, a na końcu niespodziewane zwycięstwo Andrzeja Zaryckiego - tak w skrócie można przedstawić przebieg dzisiejszych mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej na normalnej skoczni w Zakopanem.

więcej »
Stecher po raz drugi i dwunasty
19.12.2010 23:35 -

33-letni Austriak Mario Stecher odniósł drugie zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau (Austria). To zarazem 12. triumf w jego karierze.

więcej »
Pochwała zapunktował
18.12.2010 20:47 -

Austriak Mario Stecher nie zapomniał jak się wygrywa. W 1994 roku w Oslo pobił rekord skoczni i ukończył konkurencję o prawie minutę przed Norwegiem Lundbergiem. W wieku zaledwie 17 lat odniósł pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej. Dziś ma 33 lata i w austriackim Ramsau, przed własną widownią, znów okazał się najlepszy.

więcej »
Norweg wygrał kombinację norweską
04.12.2010 14:11 -

25-letni Norweg Mikko Kokslien odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej.

więcej »
Szybki bieg Gottwalda
27.11.2010 20:01 -

Drugie zawody o Puchar Świata w kombinacji norweskiej, w Kuusamo (Finlandia), zakończyły się zwycięstwem Austriaka Felixa Gottwalda.

więcej »
PŚ w kombinacji norweskiej: Wygrał mistrz
26.11.2010 22:20 -

Mistrz olimpijski i triumfator Pucharu Świata wygrał pierwsze w nowym sezonie zawody w kombinacji norweskiej. 24-letni Francuz Jason Mamy-Chappuis wyprzedził w Kuusamo Niemca Erica Frenzela o 6.6 sekundy.

więcej »
Sezon Francuza
14.03.2010 17:35 -

Francuz Jason Lamy Chappuis, który już wcześniej zapewnił sobie triumf w Pucharze Świata, odniósł zwycięstwo w finałowych zawodach w Holmenkollen. To był świetny sezon dla 23-letniego zawodnika. 5-krotnie wygrywał w PŚ, 11 razy stawał na podium, a przede wszystkim zdobył złoto olimpijskie.

więcej »
Kombinacja naprawdę norweska
13.03.2010 15:35 -

Drużynowe zawody o Puchar Świata w kombinacji norweskiej wygrała w Oslo Norwegia.

więcej »
PŚ w kombinacji: Manninen zbliża się do pięćdziesiątki
06.03.2010 20:06 -

31-letni Fin Hannu Manninen po raz 48. w karierze wygrał zawody o Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Dziś w Lahti był pierwszy, wyprzedzając najlepszego biegacza wśród "kombinatorów" - Austriaka Felixa Gottwalda i triumfatora PŚ - Francuza Jasona Lamy Chappuisa.

więcej »
Puchar Świata ma już właściciela
05.03.2010 22:06 -

Francuz Jason Lamy-Chappuis był dziesiąty w piątkowych zawodach o Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Lahti, ale wystarczyło to do zapewnienia sobie Kryształowej Kuli w klasyfikacji generalnej.