Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Ligi zawodowe sportów halowych: Już trzeba rozmawiać o nowym sezonie2020-05-05 14:46:00

We wtorek, 5 maja 2020 roku, odbyło się spotkanie prezesów spółek zarządzających ligami zawodowymi zespołowych sportów halowych w Polsce - PGNiG Superligi, Energa Basket Ligi i PlusLigi. Spotkanie było wynikiem współpracy, nawiązanej pomiędzy ligami tuż przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa.


Wspólny cel - bezpieczny powrót do rozgrywek ligowych to najważniejszy punkt spotkania, w którym udział wzięli: Marek Janicki, prezes Superligi sp. z o.o., Radosław Piesiewicz, prezes Polskiej Ligi Koszykówki S.A. i Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. W trakcie spotkania omawiano obecną sytuację lig sportów halowych, możliwe scenariusze, pozwalające w bezpieczny sposób na rozgrywanie meczów w nowym sezonie na przełomie sierpnia i września. Ustalono również kolejne kroki, które przedstawiciele lig zawodowych zamierzają wspólnie wykonać, tak, by rozgrywki ligowe wystartowały w zaplanowanych terminach.


Po spotkaniu, przedstawiciele lig zawodowych sportów halowych ustalili, iż zwrócą się do premiera RP oraz ministerstwa sportu z propozycją spotkania, na którym omówiony zostałby plan powrotu zespołowych sportów halowych do treningów i startu rozgrywek kolejnego sezonu.


Biuro Prasowe PLK

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty