Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Gdańsk gospodarzem finałowego turnieju VNL mężczyzn2022-12-06 22:58:00

Gdańsk będzie gospodarzem finałowego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Finałowy turniej VNL 2023 mężczyzn zostanie rozegrany w ERGO ARENIE, 19-23 lipca 2023 roku.


Ogłoszony został także gospodarz finału VNL siatkarek. Osiem najlepszych drużyn przyszłorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet zmierzy się 12-16 lipca w Arlington (Texas) w USA.


Kibice w Gdańsku nie będą zatem musieli długo czekać na kolejny siatkarski turniej najwyższej rangi. Po tegorocznych Mistrzostwach Świata siatkarek czas na emocje w męskim wydaniu. Miasto było wcześniej gospodarzem tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn, goszcząc turniej fazy wstępnej, a tym razem zmierzą się tu uczestnicy wielkiego finału tych rozgrywek. 


Mieszkańców Gdańska nie ominęły też mecze zeszłorocznych Mistrzostw Europy siatkarzy – tutaj Biało-Czerwoni rozpoczęli fazę pucharową zakończonego brązowym medalem EuroVolley'a.


Siatkarska Liga Narodów 2023 kryje już coraz mniej tajemnic – do pełnego jej obrazu brakuje nam jeszcze szczegółowego terminarza rozgrywek fazy wstępnej. Ma on zostać ogłoszony na początku roku. 


***


Same pary meczowe danej grupy są nieoczywiste – każdy zespół zagra z czterema przeciwnikami w każdej ze swoich, liczących po osiem drużyn grup. Dlaczego z niektórymi rywalami się spotkamy, a z innymi rozminiemy?


Założenie przy tworzeniu terminarza jest takie, by każdej z uczestniczących w Lidze Narodów reprezentacji zagwarantować po 12 meczów z tak samo silnymi rywalami. Wszystkie 16 zespołów danej płci jest klasyfikowanych według światowego rankingu po zakończeniu poprzedniej edycji VNL. Każdy z nich ma zagrać przeciwko trzem zespołom z topowej czwórki, trzem zespołom z miejsc 9-12 i trzem drużynom z ostatniej czwórki, czyli zaklasyfikowanym na miejscach 13-16.


Kto zagra z kim w Siatkarskiej Lidze Narodów 2023, a przede wszystkim z kim na boisku spotkają się reprezentantki i reprezentanci Polski? Tego dowiemy się już w nowym roku. Terminarz meczów VNL ma zostać ogłoszony w styczniu.


pzps.pl


siatkaVNL

siatkaVNL


vnl_2023_finals_men.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty