Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Nie żyje Ryszard Miś, ceniony trener siatkówki2023-02-18 18:58:00

17 lutego zmarł Ryszard Miś, ceniony trener siatkówki MKS-u Krakus i Wandy, nauczyciel wychowania fizycznego w nowohuckiej, sportowej SP 87.


Pochodził z podkarpackiej Żołyni, ale całe dorosłe życie związał z Krakowem. Uprawiał lekkoatletykę, rzucał oszczepem, dał się jednak przekonać do gry w siatkówkę, był zawodnikiem Korony, w której rozpoczynali sportowe kariery Ryszard Jurek, Zbigniew Szczurek czy znany szkoleniowiec Ryszard Litwin.


Po ukończeniu krakowskiej AWF Ryszard Miś poświęcił się bez reszty pracy z siatkarską młodzieżą. Odkrył talenty nie tylko swoich córek Izabeli i Wiolety, zawodniczek Wandy i Wisły. Jego wychowankami są także reprezentantka Polski seniorek, wielokrotna medalistka MP w barwach Wisły i BKS-u Stali Bielsko-Biała Renata Kozioł-Gil, Angelika Niechwiej-Solarska, Łucja Barbaszewska, Zdzisława Sendor i wiele innych.


Jego sposób bycia i poczucie humoru zjednywały mu przyjaciół. Kochał życie i dzielnie o nie walczył z ciężką chorobą. Zmarł w przededniu 67. urodzin.


Pogrzeb ś.p. Ryszarda Misia odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Grabiu (gmina Wieliczka).


ryszardmis2.jpg
ryszardmis3a.jpg
ryszardmis.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty