Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
30 kandydatów na stanowiska trenerów reprezentacji w siatkówce2021-11-21 20:23:00

W sobotę o północy upłynął termin składania aplikacji na trenerów seniorskich reprezentacji Polski w siatkówce.


– Na adres dedykowany konkursowi żeńskiemu wpłynęły 24 aplikacje dotyczące stanowiska trenera kadry kobiet. Wśród nich jest jedna wysłana przez polskiego trenera. Od dnia ogłoszenia konkursu zainteresowanie było duże. W gronie aplikujących jest wiele bardzo ciekawych kandydatur – powiedziała Aleksandra Jagieło, przewodnicząca Komisji Siatkówki Kobiet.


Nieco inaczej wyglądała sytuacja z konkursem męskim. – Przez dłuższy czas nie nadchodziły żadne zgłoszenia. Można odnieść wrażenie, że zainteresowani nie chcieli ułatwiać zadania konkurentom i zapewne dlatego aplikacje napłynęły w ostatnim tygodniu. W sumie nadeszło 6 zgłoszeń, wśród których nie ma polskiego kandydata – dodał Tomasz Paluch, członek Prezydium Zarządu PZPS odpowiedzialny za proces zbierania zgłoszeń na trenera reprezentacji męskiej.


– Na tym etapie, zgodnie z ustalonymi warunkami konkursu, nie mogę podać danych aplikujących, bez zgody samych zainteresowanych. Jest to początek drogi wyboru trenerów kadr narodowych. Podczas najbliższych posiedzeń Prezydium Zarządu PZPS i Zarządu podejmiemy kolejne kroki w celu wyłonienia najlepszych kandydatów. Uprzedzam ewentualne pytania – ostateczny termin wyboru trenerów będzie determinowany przede wszystkim czasem niezbędnym dla podjęcia najbardziej optymalnej decyzji, poprzedzonej rzetelną analizą. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zgłosili chęć pracy z Polską Siatkówką – powiedział prezes PZPS Sebastian Świderski. Prezydium Zarządu PZPS zbiera się 26 listopada, posiedzenie Zarządu PZPS zaplanowane jest na 3 grudnia.


Konkursy na trenerów seniorskich kadr narodowych zostały ogłoszone w związku z rezygnacją Jacka Nawrockiego – selekcjonera kadry kobiet i wygaśnięciem kontraktu Vitala Heynena – trenera kadry męskiej.


Mariusz Szyszko

Rzecznik PZPS

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty