Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Wadowice)

Iskra Klecza Dolna - Przemsza Klucze 2-1 (2-1)

2-1 Damian Mucha 34

Żółte kartki: Matlak - Drożyński, T. Majcherkiewicz. Mecz odbył się 23.04.2011.
ISKRA: Kawaler - D. Brózda, Drechny, Glanowski, Witek - Dobisz (87 Maćkowicz), Smagło, Marek (83 M. Brózda), Matlak (69 Zaremba) - Kukieła, Niewidok.
PRZEMSZA: Draba - Drożyński (68 T. Majcherkiewicz), Guguła, Hys, Porcz (86 Sz. Kulawik) - Demarczyk, S. Kulawik, Kulanty, Mucha (68 Ziębiński) - A. Barczyk (79 G. Majcherkiewicz), Wołkiewicz.

Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie. Dość łatwo ograny przy linii został Demarczyk, piłka trafiła na 5. metr do Dobisza, ten trafił w słupek, futbolówka odbiła się od pleców Draby i wpadła do siatki. Bramka przypadkowa, ale zasłużona z przebiegu spotkania.

Po następnej akcji gospodarzy było 2-0. Kukieła z narożnika pola karnego posłał piłkę przed 8. metr, a tam spokojnie i bez opieki obrony Matlak podwyższył wynik.

Po strzeleniu dwóch goli zawodnicy z Kleczy trochę zluzowali. Zrobiło się więcej miejsca w środku pola i częściej do głosu zaczęli dochodzić goście. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Po przepięknej akcji, którą zaczął Draba, a uczestniczyli w niej Drożyński i Demarczyk, piłkę na skrzydło dostał Wołkiewicz, ściął w pole karne i podał wzdłuż piątki do Muchy, który uderzył do pustej bramki.

Po przerwie bramki już nie padły. Iskra starała się kontrolować grę i groźnie atakowała. Dwa razy nawet piłka wpadła do siatki gości, ale sędzia nie uznał gola Łukasza Dobisza (spalony) i Konrada Kukieły (faul w ataku).

Gościom z kolei brakowało centymetrów do doprowadzenia do remisu. Po akcji Muchy i jego centrze Wołkiewicz nie dopadł piłki głową. Warto odnotować też strzał Porcza z ok. 25 m, po którym bramkarz wicelidera "wypluł" piłkę przed siebie, a obrońca w ostatniej sekundzie uprzedził Wołkiewicza przed dobitką.

Po bardzo nerwowej końcówce udało się gospodarzom dowieźć jednobramkową przewagę ku uciesze sporej ilości kibiców.

lksklecza.futbolowo.pl, glksprzemszaklucze.futbolowo.pl (Masaro)