Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Żółte kartki: Sawala - Niedzielan, Nykiel.
POLONIA:
Skaba - Hricko, Kulpaka, Killar, Nowak - Barcik (60 Trzeciak), Sawala, Rafał Grzyb, Radzewicz (82 Tomasik) - Bażik - Podstawek (60 Zieliński).
RUCH: Pilarz - Nykiel, Sadlok, Grodzicki, Brzyski - Wojciech Grzyb (90 Balaz), Baran, Straka, Janoszka (67 Zając) - Sobiech (89 Scherfchen), Niedzielan.

Ciekawe śląskie derby dla Ruchu Chorzów! Po golu Wojciecha Grzyba podopieczni Waldemara Fornalika pokonali 1-0 Polonię Bytom na jej stadionie. To pierwsza porażka polonistów na ich boisku w tym sezonie.

Mało kto spodziewał się przed sezonem, że te drużyny zmierzą się w spotkaniu na szczycie. Po 10. seriach spotkań "Niebiescy" byli wiceliderem tabeli, a Polonia ze stratą dwóch punktów czaiła się za ich plecami. Śląskie derby stało na dobrym poziomie, choć bardzo dobrych sytuacji nie było wiele, ale wysokie było tempo gry, a kilku akcjom brakło tylko dobrego ostatniego podania.
"Niebiescy" wyszli na prowadzenie w 54. minucie. Popisali się kombinacyjną akcją, którą wykończył iderzeniem zewnętrzną częścią stopy Grzyb. W 61. minucie dwie "setki" na raz zmarnowali gospodarze. Najpierw Sawala uderzył prosto w bramkarza z bliskiej odległości, a zaraz po nim dobijał Trzeciak, który zachował się podobnie. Kwadrans później chorzowianie mogli podwyższyć na 2-0, ale Niedzielan zmarnował dogodną sytuację.

Jacek Trzeciak, piłkarz Polonii Bytom odebrał statuetkę z rąk Damiana Bartyli z okazji setnego meczu w ekstraklasie w barwach Polonii Bytom. Trzeciak jest również strzelcem tysięcznej bramki dla drużyny z Bytomia.

Waldemar Fornalik, trener Ruchu: - O tę jedną bramkę byliśmy. Brawo dla drużyny za mądrą grę, zaangażowanie, bez tego nie da się wygrać.

Jurij Szatałow, trener Polonii: - Asekuracyjnie graliśmy w ofensywie, nie było zdecydowania, ostatniego podania. Gra taka kiepska nie była, mieliśmy sytuacje podbramkowe, nie wykorzystaliśmy ich, trudno...