Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

3-0 Lewandowski 34

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Żółta kartka: Killar (Polonia).
LECH: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk - Injac, Djurdević (46. Zapotoka) - Peszko (46. Wilk), Stilić, Kriwiec (74. Kikut) - Lewandowski.
POLONIA: Skaba - Chomiuk, Klepczyński, Killar, Kotrys - Barcik, Sawala (86. Bykowski), Nowak, Reiman (46. Tymiński), Tomasik - Milenković (68. Podstawek).

Piłkarze Lecha Poznań pokonali 3-0 przed własną publicznością Polonię Bytom w 28. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Łupem bramkowym podzielili się Manuel Arboleda i Robert Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu poznaniacy w dalszym ciągu pozostają w grze o mistrzostwo Polski.

Podopieczni Jacka Zielińskiego kontrolowali przebieg spotkania przez pełne 90 minut. Znacznie ułatwiły im to dwie szybko strzelone przez Manuela Arboledę bramki. W pierwszej połowie Lech zagrał z dużą werwą, gdyż znał już wynik Wisły Kraków. Po zmianie stron gospodarze nie forsowali już tempa, a mimo to i tak mieli kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu. Najlepszych nie wykorzystali Semir Stilić i Siergiej Kriwiec, których strzały instynktownie jedną ręką wybraniał Wojciech Skaba.

Bohater meczu: Manuel Arboleda (Lech).
Obrońca poznaniaków strzelił dwie bramki, a ponadto był prawdziwą ostoją swojej drużyny w defensywie.

Tak padły bramki:
Zamieszanie pod bramką Polonii po rzucie rożnym; uderzał Ivan Djurdjević, piłka odbiła się od jednego z obrońców, później od Arboledy i wpadła do bramki.
Kriwiec ograł na lewej stronie obrońcę, wrzucił w pole karne prawą nogą, Arboleda dostawił głowę i piłka po koźle wylądowała tuż przy lewym słupku bramki Skaby.
Z dystansu uderzał Sławomir Peszko, Skaba odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Lewandowski i mocnym strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie.