Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

Piast Gliwice - Polonia Bytom 1-0 (1-0)

1-0 Wilczek 12

Sędziował Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Wilczek, Muszalik  - Klepczyński, Killar, Hricko, Kotrys, Radzewicz, Bykowski.
Piast: Kwapisz - Kaszowski, Gamla, Glik, Szary - Biskup (71. Iwan), Zganiacz (90. Paluchowski), Muszalik, Pietroń (78. Chylaszek) - Wilczek - Smektała.
Polonia: Skaba - Hricko, Klepczyński, Killar, Kotrys - Trzeciak (68. Barcik), Kuranty, Nowak (56. Sawala), Radzewicz - Bażik (68. Podstawek) - Bykowski.

Gol zdobyty przez Kamila Wilczka w 12. minucie niedzielnego meczu z Polonią Bytom zapewnił Piastowi Gliwice skromne zwycięstwo 1:0. Dzięki tej wygranej podopieczni Ryszarda Wieczorka, debiutującego na ławce trenerskiej drużyny z Gliwic, opuścili strefę spadkową.

Piast mógł zwyciężyć w wyższym wymiarze, jednak w 50. minucie doszło do sytuacji kuriozalnej. Bramkarz Polonii, Wojciech Skaba wybijając piłkę trafił w Mariusza Zganiacza, futbolówkę przejął Wilczek i skierował ją do pustej bramki. Kibice wpadli w euforię, świętowali zdobycie drugiego gola, a sędzia Mirosław Górecki wskazał na środek boiska. Po dwóch minutach gwałtownych protestów oraz konsultacji z arbitrem technicznym zmienił zdanie i anulował gola, a wynik do końca meczu już się nie zmienił.

Bohater meczu: Kamil Wilczek (Piast)
Młody pomocnik, który w poprzedniej kolejce pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek, wrócił do podstawowego składu swojej drużyny i po raz kolejny tej wiosny swoim golem zapewnił jej cenne punkty. Wcześniej, w meczu inaugurującym rundę wiosenną jego bramka zdobyta w 72. minucie meczu z Zagłębiem Lubin dała Piastowi remis.

Tak padła bramka:
Po katastrofalnej stracie Tomasza Nowaka, piłkę przejął Kamil Wilczek, przebiegł z nią 10 metrów i zza pola karnego pewnym, mocnym strzałem pokonał Wojciecha Skabę.