Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 1-1 (1-1)

1-0 Sawala 16
1-1 Jarecki 38
Sędziował Mariusz Trofimiec (Kielce). Żółte kartki: Killar - Hermes, Bruno. Widzów 5000
POLONIA
: Skaba - Hricko, Killar, Klepczyński, Kotrys - Nowak (63 Trzeciak), Grzyb, Sawala, Radzewicz (71 Tomasik) - Podstawek, Zieliński (71 Bażik).
JAGIELLONIA: Szamotulski - Lewczuk, Cionek, Skerla, Król - Grosicki, Bruno, Hermes (70 Stano), Jarecki (78 Geworgian) - Jezierski (34. Reich), Frankowski.

Trwa zła passa Polonii Bytom. Zremisowane w piątek 1:1 spotkanie z Jagiellonią Białystok to czwarty z rzędu mecz rewelacji rundy jesiennej bez zwycięstwa. Cenne trzy punkty w końcówce mógł dać swojej drużynie Grzegorz Podstawek, jednak w 77. minucie z kilku metrów trafił tylko w boczną siatkę. Swoją okazję miała również Jagiellonia, ale w 65. minucie Lukas Killar doskonale powstrzymał akcję Kamila Grosickiego i Igora Lewczuka.

Tak padły bramki:
Marcin Radzewicz dostał piłkę na lewej stronie, płasko zagrał ją wzdłuż linii bramkowej Jagiellonii, a do siatki ofiarnym wślizgiem wepchnął ją Szymon Sawala. To drugie trafienie tego zawodnika w bieżącym sezonie.
Po rzucie rożnym doszło do sporego zamieszania w polu karnym Polonii. Niezdecydowanie i niefrasobliwość obrońców gospodarzy skrzętnie wykorzystał Dariusz Jarecki i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.