Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Myślenice)

Orzeł Nowa Wieś - Iskra Głogoczów 4-0 (1-0)

1-0 Mateusz Wrona 19
2-0 Daniel Sędzik 51
3-0 Zbigniew Płoskonka 75
4-0 Mateusz Wrona 81

Sędziował Jerzy Bałucki. Żółta kartka: Jamka. Widzów 80. Mecz odbył się na sztucznej murawie w Myślenicach.
ORZEŁ: Stanek - Dyrda, Kurek, Nowak, Wojnarowski - Sędzik, Jamka, Korek, Wrona - R. Kosałka, Pudlik oraz Dziewoński, Płoskonka, A. Kosałka.
ISKRA: Chrobak - Moryc, Stankiewicz, Bujas, Cichoń - Wierzba, Leśniak, Buraczek, J. Chrobak - K. Chrobak, Tylek oraz Ł. Starowicz, J. Starowicz

W "meczu o 6 punktów" wyraźnie lepsi byli piłkarze Orła.

Gospodarze już w pierwszej akcji mogli objąć prowadzenie, ale szarżującego na bramkę Korka uprzedził kapitan gości Stankiewicz. W 19. minucie środkiem boiska popędził R. Kosałka, strzelił mocno  lecz golkiper gości sparował piłkę do lewej strony, gdzie dopadł do niej kapitan Orła Wrona i strzałem w "krótki" róg pokonał bramkarza z Głogoczowa. Iskra 2 minuty przed końcem I połowy miała doskonałą okazję. Piłka po strzale Moryca z rzutu karnego wylądowała na poprzeczce bramki Stanka, a następnie powędrowała na aut bramkowy.

Drugie 45 minut to dominacja podopiecznych Tadeusza Bergela. Najpierw Sędzik dał popis swoich sprinterskich umiejętności i przebiegając niemal połowę boiska podwyższył na 2-0. Orzeł prowadząc dwoma bramkami atakował dalej i skutecznie. Kwadrans przed końcem pokazał się rezerwowy Płoskonka, który z 8-10 m mierzonym strzałem pokonał Chrobaka. Strzelanie w meczu zakończył ten, który je rozpoczął. Mateusz Wrona tuż przed swoim zejściem z murawy zdobył swoją drugą bramkę, czym przypieczętował efektowne zwycięstwo swojego zespołu.