Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Podgórze Kraków - Pozowianka Pozowice 5-1 (2-0)

5-1 Staniewski 89

Żółte kartki: Pitala - Krasnoszczuk.
PODGÓRZE: Bednarczyk - Seweryn, Gorszkow, Staniewski, Pitala - Brown (80 Skórski), M. Wiater (85 Zając), G. Pater (88 Koćma), M. Pater - Kostrz (70 Kierot), Zębala.
POZOWIANKA: Łuczak - Cichórz, Malinowski, Jaskowski (70 Wojciechowski) - K. Rzeszótko (46 Kominiak), Kowalówka, Krasnoszczuk, Pawlik (60 Żelasko), M. Rzeszótko - Mrowiec, Klim (60 Barcik).

Na stadionie przy ul. Dekerta 21 - grad bramek. Podgórze, walczące o pozostanie w A klasie, odniosło ważne zwycięstwo nad innym zagrożonym spadkiem rywalem.

Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie. Po centrze G. Patera z wolnego Seweryn główkował w samo "okienko". W bardzo podobny sposób padł gol nr 2. Zębala został sfaulowany tuż za polem karnym, a G. Pater znów wrzucił piłkę w szesnastkę, gdzie Seweryn po raz drugi wpakował ją do siatki, po małym zamieszaniu tuż przed linią bramkową. W końcówce I połowy Zębala ruszył skrzydłem i próbując dośrodkować piłkę do nabiegającego Kostrza, trafił w poprzeczkę! Chwilę później Zębala grał futbolówkę przed pole karne do M. Patera, który strzelił nad poprzeczką.

Po przerwie krakowianie nadal atakowali. W 49. minucie Kostrz po dośrodkowaniu Wiatra przymierzył w słupek, a 7 minut później Zębala lobując bramkarza trafił w poprzeczkę. W 67. minucie było 3-0 - po strzale Zębali zawodnik gości zmienił tor lotu piłki, myląc swego bramkarza.

Na kwadrans przed końcem Pozowianka uzyskała honorowego gola po samobójczym trafieniu bohatera pierwszej połowy Seweryna. W odpowiedzi Podgórze zdobyło kolejne dwie bramki, obie autorstwa obrońcy Staniewskiego. Najpierw celnie główkował po kolejnej świetnej wrzutce G. Patera z wolnego, a tuż przed końcem strzelił pięknego gola z wolnego z ok. 25 m. Wolny został podyktowany za faul na Grzegorzu Paterze, w efekcie kontuzjowanego grającego trenera Podgórza zmienił w końcówce Koćma.