Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej
Aksam Unia zwolniła czeskiego trenera2010-04-01 15:48:00

Sezon hokejowy dopiero się zakończył, a w Aksam Unia Oświęcim doszło do pierwszych zmian kadrowych. Pracę stracił trener Alesz Flaszar, choć zajął z beniaminkiem 6. miejsce w ekstraklasie.


- Rozstaliśmy się z trenerem w przyjacielskiej atmosferze - zdradza Artur Januszyk, sekretarz klubu. - Nie mamy szkoleniowcowi nic do zarzucenia, ale chcemy w następnym sezonie zrobić krok naprzód. Żeby tak się stało, trener musi się całkowicie poświęcić swojej pracy, a z tego co wiemy, Alesza Flaszara za południową granicą trzymają pewne zobowiązania zawodowe. Dziękujemy mu za pracę, ale musimy szukać jego następcy - dodaje.

Na razie nikt w oświęcimskim klubie nie zamierza ujawniać nazwiska nowego trenera. - Bo jest na to zbyt wcześnie - ucina Artur Januszyk.

Wiadomo jednak, że zostanie utrzymany kurs na obcokrajowca, choć na krajowym rynku pojawiło się kilku rodzimych szkoleniowców.

Pierwszym nowym zawodnikiem jest napastnik Jakub Radwan, który poprzedni sezon spędził w Jastrzębiu. Ten transfer dowodzi tylko, że oświęcimscy działacze zamierzają przyciągnąć do Unii wychowanków, którzy odeszli z niej cztery lata temu, po wycofaniu się Firmy Chemicznej "Dwory" (obecnie Synthos S.A.) ze wspierania sportu w mieście.

Radwan nie jest jedynym zawodnikiem Jastrzębia, mającym zamiar powrócić do Unii.
Wiadomo, że okres przygotowawczy do nowego sezonu zaplanowano w Oświęcimiu na 4 maja, już pod okiem nowego trenera.
ADI





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty