Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Marek Ziętara trenerem hokeistów Comarch Cracovii2024-04-12 23:12:00

Nowym trenerem pierwszej drużyny hokeja na lodzie Comarch Cracovii został Marek Ziętara. Szkoleniowiec złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok z możliwością automatycznego przedłużenia.


Marek Ziętara urodził się 23 czerwca 1970 roku w Nowym Targu i pochodzi z rodziny o bogatych hokejowych tradycjach – jego ojciec Walenty to wielokrotny mistrz i reprezentant kraju, trener oraz działacz, natomiast brat Piotr był hokeistą i w 2012 roku przywdziewał barwy Cracovii.


Nowy szkoleniowiec 12-krotnych mistrzów Polski karierę zaczynał w macierzystym Podhalu Nowy Targ, gdzie wywalczył brązowy i srebrny medal mistrzostw kraju. W latach 1990-95 reprezentował barwy Pasów, a następnie zakończył sportową karierę i został absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez sześć lat pracował jako trener młodzieży we Włoszech, a w Polsce prowadził kluby z Nowego Targu, Sanoka i Gdańska. Był również asystentem selekcjonerów reprezentacji Polski. Jako drugi trener wywalczył złoty medal w 2010 roku w Podhalu, a ten sam sukces dwa lata później powtórzył w ekipie z Podkarpacia. W 2011 roku już jako samodzielny szkoleniowiec zdobył mistrzostwo Polski z drużyną Sanoka, do którego dorzucił krajowy Puchar. W swoim dorobku ma również dwa brązowe medale z ekipą nowotarskich "Szarotek".


cracovia-hokej.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty