Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Marcin Kolusz: Z Katowic do Finlandii2020-05-27 19:50:00

Marcin Kolusz, były kapitan hokejowej reprezentacji Polski, opuszcza Polską Hokej Ligę. Od najbliższego sezonu 35-latek reprezentować będzie barwy drużyny Vassan Sport, występującej na najwyższym poziomie ligowym w Finlandii, w rozgrywkach Liiga.


To nie tylko najgorętszy transfer tego okienka, ale także ostatnich lat z udziałem polskiego zawodnika. Wychowanek Podhala Nowy Targ zamienia stolicę Górnego Śląska na zachodnie wybrzeże Finlandii i miasto Vassa. Tamtejsza drużyna Vassan Sport na najwyższym poziomie rozgrywkowym jednej z najlepszych lig świata występuje nieprzerwanie od sezonu 2014/15. Ubiegły sezon zasadniczy fińskiej ekstraligi zakończyła na 15. miejscu, z dorobkiem 49 punktów w 59

spotkaniach. W latach 2014-2018 trenerem zespołu był obecny selekcjoner reprezentacji Polski, Tomek Valtonen. Nie pozostaje tajemnicą, że trener naszej kadry był gorącym orędownikiem tego transferu.


Marcin Kolusz to czołowy reprezentant Polski, 14-krotny uczestnik Mistrzostw Świata, trzykrotny Mistrz Polski w barwach Podhala Nowy Targ, Ciarko Sanok i GKS-u Tychy oraz czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Dla 35-latka zmiana ligi będzie pierwszą od ponad 11 lat okazja do weryfikacji swoich sił poza rodzimymi rozgrywkami. Jako znacznie młodszy gracz Kolusz zaliczył sezon w kanadyjskim Vancouver Giants (liga WHL) oraz epizodyczne występy w ekstralidze słowackiej i czeskiej, a także na zapleczu tej ostatniej.


Za przeprowadzenie transferu odpowiedzialna jest agencja Hockey Progress Management, na której czele stoją Krzysztof Zapała i Przemysław Nasiukiewicz. Nowa organizacja na rynku kontraktów zawodniczych czołowych polskich zawodników niedawno poinformowała o skutecznie przeprowadzonym transferze Krystiana Dziubińskiego i Oskara Jaśkiewicza do uczestnika Hokejowej Ligi Mistrzów, Niomana Grodno.


- Takie drużyny jak Vassan Sport nie decydują o pozyskaniu zawodników bez wcześniejszego sprawdzenia ich poziomu sportowego. Ten transfer to wyłącznie dowód na to, że polscy zawodnicy są cenieni przez przedstawicieli hokeja w krajach, których liga reprezentuje znacznie wyższy poziom. Dotychczas brakowało im jednak odpowiedniej reprezentacji – ocenia Krzysztof Zapała, manager zawodnika i były wybitny reprezentant kraju.


Kontrakt zawodnika z Vassan Sport został podpisany na rok, z opcją przedłużenia na kolejny sezon.


Informacja prasowa

(Krzysztof Dąbrowa, Stowarzyszenie Zawodników Hokeja na Lodzie)


marcin kolusz w vassan sport.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty