Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Koniec sezonu hokejowego, Tychy mistrzem Polski2020-03-11 17:43:00

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się zaleceniami premiera RP Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie.


- To była jedyna słuszna decyzja i podjęliśmy ją, wspólnie z klubami, jednomyślnie – przyznaje Mirosław Minkina, prezes PZHL. - Zaniepokojeni są również zagraniczni hokeiści. Oni obawiają się, że wkrótce mogą zostać wstrzymane loty. To też był jeden z czynników, który braliśmy pod uwagę – dodaje prezes.


Tak skomentowali zakończenie rozgrywek przedstawiciele klubów, które miały wziąć udział w play-offach PHL

Marek Szczerbowski, GKS Katowice:

- W kwestiach dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa uczestników imprez, zawodników, kibiców nie można zawierać żadnego kompromisu. To wspólna decyzja i tym bardziej to cieszy.


Krzysztof Woźniak, GKS Tychy:

- Hokej jest sportem kontaktowym, a w przypadku poważniejszej kontuzji zawodnik musiałby pojechać do szpitala, a tam, nie daj boże, mógłby być pacjent z koronawirusem... Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie, na to kładliśmy szczególny nacisk.


Jan Miszek, JKH GKS Jastrzębie:

- Zdrowie jest najważniejsze. Wiadomo, że lepiej gdyby rywalizacji zakończyła się na lodzie. Zawodnicy są też lekko zawiedzeni, ale w meczu bez publiczności i tak bierze udział minimum sto osób, wystarczy, że jeden hokeista będzie zarażony i co wtedy, kwarantanna i porażka walkowerem?


Paweł Kram, Re-Plast Unia Oświęcim:

- Decyzja była jednomyślna. Szkoda, że nie udało się dograć do końca, ale przesunięcie na późniejszy termin rywalizacji nie byłoby rozsądnym rozwiązaniem. W Polsce koronawirus jest od niedawna. Nie wiemy dokładnie, jak sytuacja się rozwinie, ale we Włoszech z dnia na dzień jest gorzej.


PHL: GKS Tychy mistrzem Polski

 

Zarząd Polskiej Hokej Ligi na podstawie regulaminu postanowił przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/20.


Zarząd Polskiej Hokej Ligi działając na podstawie pkt 44.1. Regulaminu Rozgrywek PHL postanowił:


- po konsultacji z klubami PHL, które awansowały do półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi, zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 z dniem 11 marca 2020 roku.

- przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 klubom, które awansowały do półfinałów play-off według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach play-off oraz sezonie zasadniczym:


I miejsce i tytuł Mistrza Polski otrzymuje GKS Tychy

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski otrzymuje Re-Plast Unia Oświęcim

III miejsce otrzymują ex aequo: JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice


polskihokej.eu

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty