Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Polska będzie gospodarzem dwóch ważnych imprez hokejowych2020-06-23 08:04:00

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie zdecydowała, że w naszym kraju odbędą się Mistrzostwa Świata seniorów Dywizji 1B oraz turniej prekwalifikacji olimpijskich z udziałem reprezentacji kobiet. Po raz pierwszy w historii kongres IIHF odbył się zdalnie, za pośrednictwem internetu.


Z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku, odwołano większość turniejów rangi mistrzowskiej, wobec czego priorytetowo traktowano wnioski państw, które organizacji zostały pozbawione. Wyjątkiem jest turniej mistrzowski seniorek dywizji 1B, który w tym roku miał zostać rozegrany w naszym kraju, ale w 2021 roku odbędzie się w Chinach, w ramach próby przedolimpijskiej.


Mistrzostwa Świata Mężczyzn Dywizji 1B odbędą się 26.04-2.05.2021 w Katowicach, a poza Polską zagrają Estonia, Litwa, Serbia, Japonia i Ukraina. Polskie hokeistki o przepustkę do decydującej fazy kwalifikacji olimpijskich zagrają 11-14.02.2021 w Gdańsku, a ich rywalkami będą drużyny Holandii, Meksyku i Turcji.


Polski Związek Hokeja na Lodzie ubiegał się jeszcze o MŚ do lat 18-tu dywizji 1B kobiet i mężczyzn. IIHF postanowiła jednak, że nasza drużyna osiemnastolatków pojedzie rywalizować do Włoch, a nasze młode panie walczyć będą w Austrii.


Reprezentacja Polski hokeistów do lat 20. wystąpi w mistrzostwach w Estonii.

PZHL

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty