Strona główna > Hokej > Ligi polskie
Sezon zasadniczy zakończony - teraz play-off2013-02-17 19:29:00

Sezon zasadniczy w Polskiej Lidze Hokejowej w niedzielę dobiegł końca. Od wtorku play-off, a w I rundzie - co już wcześniej było wiadomo - zagrają: JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy - Unia Oświęcim i Cracovia - HC GKS Katowice.

Ostatnie mecze nie miały już w zasadzie żadnego znaczenia. Ważny był jedynie mecz w Krakowie, bowiem "Pasy" musiały wygrać, aby nie stracić 4. miejsca w tabeli. I po jednostronnym widowisku zwyciężyły aż 9-4.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 9-4 (4-1, 2-1, 3-2)

9-4 Dvořak - Fojtik - Noworyta 59:33

Sędziowali: Zbigniew Wolas (Oświecim) - Mariusz Smura (Katowice), Sławomir Szachniewicz (Toruń). Kary: 4 - 6 min. Widzów 1200.

CRACOVIA: Radziszewski (56 Kulig) - Kłys (2), Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudaš (2), Witowski; Dvořak, Valčak, Fojtik - A. Kowalówka, Noworyta; Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski - Zieliński, Kmiecik; Cieślicki, Rutkowski, Kostecki.

ZAGŁĘBIE: Nowak - Kuc, Duszak (2); Szewczyk, T. Kozłowski, Dołega - Cychowski, Jaskólski; M. Kozłowski, Zachariasz, Podsiadło - Kulik, Działo; Baca, Twardy, Majoch - Kołodziej (4), Jarnutowski, Demkowicz.

- Mieliśmy ten mecz wygrać i to uczyniliśmy. Uważam, że był to udany sprawdzian przed wtorkowym rozpoczęciem play-off - powiedział trener Cracovii, Rudolf Rohaček.

"Pasy" już po pierwszej tercji wysoko prowadziły i później kontrolowały przebieg wydarzeń na tafli.

Aksam Unia Oświęcim - GKS Tychy 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)

1-0 Jakubik Wojtarowicz 9:55, w przewadze

2-0 Piotowicz – Rzeszutko - Różański 27:55

2-1 Bagiński – Simiciek - Łopuski 51:59

3-1 Tabaczek – Różański 59:50, do pustej bramki

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski z Bydgoszczy oraz Patryk Kasprzyk i Marek Syniawa. Kary: 22 – 18 minut. Widzów: 1500.

UNIA: Fikrt – Nikolov, Kasperczyk (6); Różański, Rzeszutko, Piotrowicz (4) – Gabryś, Hrinia; Sarnik, Tabaczek (4), Modrzejewski – Połącarz (2), Skrzypkowski; Jakubik (2), Stachura (2), Wojtarowicz – Piekarski (2), Żogała; Kwadrans, Adamus, Fiedor.

GKS: Witek – Jakesz (4), Dutka; Bagiński, Simiciek (4), Łopuski – Wanacki, Csorich; Pasiut (4), Da Costa (6), Guzik – Sokół, Zion; Janosz, Parzyszek, Baranyk – Ciura, Majkowski; Witecki, Galant, Bernat (2).

Spotkanie nie miało żadnego znaczenia dla układu tabeli, ale oba zespoły potraktowały to spotkanie prestiżowo, bo od wtorku rozpoczną walkę o przepustkę do strefy medalowej, ale tym razem spotkają się w Tychach. – Po dzisiejszym meczu chwali się nas za walkę, a jeszcze nie tak dawno wytykano brak stylu – rzucił Tomasz Piątek, trener Aksamu. – Nieistotne. Po raz pierwszy w tym sezonie pokonaliśmy tyszan, pokazując, że w ćwierćfinale tak łatwo się nie poddamy.

– Nie można myśleć o wygranej, strzelając jedną bramkę. Czy mogliśmy więcej? Bramki Unii strzegł dobrze usposobiony Fikrt – zwrócił uwagę Petr Kremen, trener GKS.

Tym zwycięstwem pokazaliśmy, że w play-off jesteśmy w stanie pokonać każdego – skwitował Jarosław Różański, najbardziej doświadczony zawodnik Aksamu.

Tyszanie na 39 s przed końcem, przy karze Mariusza Jakubika, wzięli czas i wycofali bramkarza. Po chwili musiał wrócić do bramki, bo sędzia zagwizdał tyszanom spalonego w polu bramkowym, wycofując grę do tercji neutralnej.

Jednak po jej wznowieniu, gdy tyszanie wjechali do tercji Unii, Witek znów zjechał do boksu, ale krążek przejął Różański, przejechał z nim pół tafli, by zagrać Tabaczkowi, a ten dopełnił formalności.

Jacek Filus

HC GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 3-2 (1-0, 0-2, 2-0)

III runda (3-4) marzec 17, 18, 21, 22, 24

Drużyny, które po I rundzie odpadną z fazy play-off stworzą grupę 3-zespołową, w której rozegrają mecz i rewanż systemem „każdy z każdym".