Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Sensacja w Łańcucie! Beniaminek pokonał mistrza2023-01-05 23:36:00

Co za mecz w Łańcucie! Beniaminek Energa Basket Ligi, Rawlplug Sokół wygrał z dotychczas niepokonanym mistrzem Polski, Śląskiem Wrocław 92:85.

Dzięki akcjom Raya Thorntona i Delano Spencera na początku meczu gospodarze mieli pięć punktów przewagi. W pewnym momencie przyjezdni zareagowali jednak serią 0:9 i po trafieniach Jeremiaha Martina byli już na prowadzeniu. Spotkanie się zdecydowanie wyrównało, a po trójce Spencera po 10 minutach było tylko 21:23. Kolejna część meczu była zacięta - dzięki akcji Mateusza Szczypińskiego to Rawlplug Sokół wychodził na prowadzenie. Później ta różnica wynosiła nawet sześć punktów! Aleksander Dziewa i Jakub Nizioł utrzymywali mistrzów Polski w grze. Ostatecznie dzięki zagraniu tego drugiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:46.

W trzeciej kwarcie dość szybko po zagraniu Aleksandra Dziewy zespół trenera Andreja Urlepa wychodził na prowadzenie. Spotkanie ciągle było jednak bardzo zacięte! Później swoje akcje kończyli James Eads oraz Corey Sanders i Rawlplug Sokół miał siedem punktów przewagi. Ostatecznie po 30 minutach i trafieniu Marcina Nowakowskiego po 30 minutach było 67:61! Szybka seria 5:0 pozwoliła wrocławianom na powrót do gry zaraz na początku kolejnej części meczu. To nie przestraszyło ekipy trenera Marka Łukomskiego. Corey Sanders i Ray Thornton grali rewelacyjnie, a przewaga gospodarzy ponownie szybko urosła do 10 punktów. WKS Śląsk do samego końca walczył o korzystny wynik, ale popełniał błędy, a Rawlplug Sokół nie zawodził na linii rzutów wolnych. Ostatecznie sensacyjnie zwyciężył 92:85!

Najlepszym graczem gospodarzy był Corey Sanders z 22 punktami i 7 asystami. Jeremiah Martin zdobył dla gości 24 punkty i 4 asysty.