Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Triumf 8-latków z MOSiR-u Mielec2013-02-10 23:10:00

Dziś odbył się kolejny, trzeci już turniej z cyklu imprez o Puchar Prezydenta Miasta Mielec. Tym razem w hali mieleckiego MOSiR-u zmierzyło się 10 podkarpackich ekip rocznika 2005. Zwyciężył zespół - MOSiR Mielec.


W eliminacyjnej grupie A rywalizowali: MOSiR Mielec, SMS Stal Mielec, AP Piłkarskie Nadzieje Wadowice Górne, Victoria Czermin i Grunwald Padew Narodowa. Grupę B tworzyli: Igloopol Dębica, Ziomki Rzeszów, DAF Rzeszów, MULKS Pustynia i druga ekipa MOSiR Mielec.


W grupie A rywalizacja toczyła się do ostatniego meczu, w którym spotkali się gospodarze MOSiR Mielec i nieoczekiwanie AP Piłkarskie Nadzieje. Wadowiczanom do wygrania grupy wystarczał remis, gdyż wcześniej wygrali kolejno z Victorią, SMS Stalą Mielec i Grunwaldem, MOSiR wygrał ze Stalą i Grunwaldem, z Victorią zremisował 1-1. W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się mielczanie. Niemiłą niespodziankę swoim sympatykom sprawiła za to ekipa SMS-u Mielec, która przed turniejem uchodziła za faworytów, przegrywając wszystkie mecze i nie zdobywając żadnej bramki.

Kolejność w grupie A: 1. MOSiR Mielec, 2. AP Piłkarskie Nadzieje, 3. Victoria Czermin, 4. Grunwald Padew, 5. SMS Stal Mielec.

Grupę B pewnie wygrała drużyna Ziomków Rzeszów, a o drugim miejscu, które w końcu zdobył DAF Rzeszów zdecydował lepszy bilans bramkowy. Klasyfikacja przedstawiała się następująco: 1. Ziomki Rzeszów, 2. DAF Rzeszów, 3. Igloopol Dębica, 4. MOSiR II Mielec, 5. MULKS Pustynia.


W meczu o 9. miejsce SMS Stal Mielec pokonał MULKS Pustynia 3-0. Spotkanie o 7. lokatę pomiędzy MOSiR II a Grunwaldem padł remis 1-1. W rzutach karnych lepszą ekipą okazali się mielczanie.


Piąte miejsce zajęła Victoria Czermin po zwycięstwie 2-0 nad Igloopolem Dębica. Na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy z AP Piłkarskie Nadzieje po wygranej 1-0 z DAF Rzeszów. W finale gospodarze po dobrej grze wygrali z Ziomkami 1-0.


Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MOSiR Mielec

2. Ziomki Rzeszów

3. AP Piłkarskie Nadzieje Wadowice Górne

4. DAF Rzeszów

5. Victoria Czermin

6. Igloopol Dębica

7. MOSiR II Mielec

8. Grunwald Padew Narodowa

9. SMS Stal Mielec

10. MULKS Pustynia


Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Paweł Lewandowski (MOSiR Mielec), najlepszym bramkarzem - Kacper Wrzesień (AP Piłkarskie Nadzieje), a królem strzelców okazał się Jaromir Sowa (Ziomki Rzeszów).


PM
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty