Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Biała Gwiazda zwycięska w Rzeszowie2022-07-23 09:04:00

W 2. kolejce Fortuna 1 Ligi Wisła Kraków wygrała w Rzeszowie z Resovią 2-0. Dla Białej Gwiazdy było to pierwsze zwycięstwo ligowe od kwietnia.

Resovia - Wisła Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Michał Żyro 18

0-2 Igor Łasicki 79 (głową)

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Kwiecień, Wasiluk (Resovia). Widzó 6 tys.

RESOVIA: Pindroch - Adamski, Kubowicz, Hoogenhout (46 Bondarenko), Kałahur - Antonik (64 Morys), Kwiecień (56 Krasa), Wasiluk, Mróz, Mikulec (70 Wojciechowski) - Karpiński (70 Ostrowski).

WISŁA: Biegański - Jaroch, Łasicki, Colley, Wachowiak - Młyński (74 Starzyński), Basha (69 Plewka), Jelic Balta, Duda (77 Gruszkowski), Cisse (46 Pereira) - Żyro (83 Szywacz).

Po rozpoznawczym kwadransie szansę miała Resovia. Kwiecień posłał "bombę" z dalsza, ale Biegański podbił piłkę na poprzeczkę, a następnie poradził sobie z dobitką.

W 18. minucie goście objęli prowadzenie. Z wolnego dośrodkował Wachowiak, Jaroch przedłużył głową, a Żyro z woleja z kilkunastu metrów uderzył lewą nogą nie do obrony. Kapitalny strzał i kapitalny gol!

W 30. minucie gospodarze mogli wyrównać. Karpiński znalazł się przed golkiperem Wisły na 7. metrze, futbolówka mimo interwencji zmierzała w stronę bramki, ale zdążył ją wybić Colley.

Po przerwie, w 52. i 61. minucie piłka dwa razy znalazła się w siatce rzeszowian, po strzałach Pereiry i Młyńskiego. Bramek sędzia jednak nie uznał.

W 78. minucie wiślacy mieli okazję do podwyższenia. Dwa razy strzelał Jaroch, dobijał Starzyński, Pindroch nie dał się pokonać.

Minutę później krakowianie w końcu osiągnęli cel. Po wrzutce Pereiry z kornera głową zgrał Jelic Balta, a Łasicki przedłużył - również głową - do siatki z 3 metrów.

Statystyka meczu: 9:7 w strzałach, 3:4 w celnych, 5:4 w kornerach, 49:51% w posiadaniu piłki.