Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
Złoto dla Neuner i Svendsena, Cyl w dwudziestce
12.03.2011 15:48 -

Magdalena Neuner wywalczyła złoty medal w biathlonowym biegu na 12,5 km ze startu wspólnego w MŚ w Chanty-Mansyjsku. Polka Agnieszka Cyl była 19. W biegu masowym mężczyzn na 15 km triumfował Norweg Emil Hegle Svendsen. Niespodziankę sprawił Włoch Lukas Hofer stając na najniższym stopniu podium.

więcej »
MŚ w biathlonie: 16. złoto Bjoerndalena
11.03.2011 15:36 -

Norwegia mistrzem świata w biathlonowej sztafecie. Tytuł zapewnił biegnący na finiszowym odcinku Tarjei Boe, dla którego był to 5. medal w 5. starcie w Chanty-Mansijsku (Rosja)! Na pierwszej zmianie biegł słynny Bjoern Einar Bjoerndalen, zdobywając 16. złoty krążek MŚ w karierze!!!

więcej »
Popisowy bieg i strzelanie Szwedki
09.03.2011 15:00 -

26-letnia Szwedka Helena Ekholm (znana wcześniej jako Jonsson) zdobyła bezapelacyjnie złoty medal w biegu indywidualnym na 15 km podczas biathlonowych mistrzostw świata w Chanty-Mansijsku (Rosja).

więcej »
Czwarty medal Norwega Boe
08.03.2011 15:18 -

22-letni Norweg Tarjei Boe w swoim czwartym starcie podczas biathlonowych mistrzostw świata w Chanty-Mansijsku (Rosja) zdobył czwarty medal. Po złocie w sztafecie mieszanej, brązie w sprincie i biegu pościgowym, dziś wywalczył złoto w biegu na 20 km.

więcej »
MŚ w biathlonie: Trzeci medal Francuza
06.03.2011 10:54 -

21-letni Francuz Martin Fourcade zdobył złoty medal w biegu na dochodzenie na 12.5 km podczas biathlonowych mistrzostw świata w Chanty-Mansijsku (Rosja). To już jego trzeci medal - wcześniej wywalczył brąz w sztafecie mieszanej i srebro w sprincie.

Bieg kobiet na 10 km wygrała Finka Kaisa Maekaeraeinen.

więcej »
Niemcy mistrzami biathlonowego sprintu
05.03.2011 11:33 -

24-letni Niemiec Arnd Peiffer zdobył złoty medal w sprincie na 10 km podczas biathlonowych mistrzostw świata w Chanty-Mansijsku (Rosja). To jego największy sukces w karierze, do tej pory na jego koncie widniały trzy zwycięstwa w PŚ w tej konkurencji. Sprint kobiet wygrała jego rodaczka - Magdalena Neuner. Agnieszka Cyl strzelała bezbłędnie, ale zajęła tylko 13. miejsce.

więcej »
MŚ w biathlonie: Piętnaste złoto Björndalena
03.03.2011 15:33 -

Pierwszy złoty medal biathlonowych mistrzostw świata w Chanty-Mansijsku (Rosja) zdobyła Norwegia, która wygrała sztafetę mieszaną. Słynny Ole Einar Björndalen, który biegł na trzeciej zmianie zdobył swój 15. krążek z najszlachetniejszego kruszcu w MŚ!

więcej »
Sikora chory. Wycofał się z mistrzostw świata!
02.03.2011 19:09 -

Tomasz Sikora, były mistrz świata i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Turynie, lider naszej ekipy nie wystartuje w tegorocznych biathlonowych mistrzostwach świata. - Mistrzostwa Świata jeszcze się nie zaczęły a dla mnie już się skończyły - mówi biathlonista.

więcej »
Tomasz Sikora na podium w Fort Kent!
13.02.2011 17:31 -

Tomasz Sikora po nieudanym początku sezonu i kłopotach zdrowotnych wreszcie stanął na podium zawodów Pucharu Świata! Polak zajął drugie miejsce w biegu ze startu wspólnego na 15 km w Fort Kent. Wygrał Francuz Martin Fourcade.

więcej »
Forma Sikory w górę, duży skok w pościgu
12.02.2011 16:10 -

Tomasz Sikora zajął 13.miejsce w biathlonowym biegu pościgowym Pucharu Świata w Fort Kent. Polak przesunął się aż z 42. pozycji, którą zajął w czwartkowym sprincie. Wygrał - po fotofiniszu - Norweg Emil Hegle Svendsen.