Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
Biathlonowy PŚ: Fatalne strzelanie Sikory
10.02.2011 18:50 -

Nasz najlepszy biathlonista Tomasz Sikora walczył w amerykańskim Fort Kent o kolejne punkty Pucharu Świata. Tym razem w sprincie na 10 km. Niestety ten występ się nie udał nowemu trenerowi kadry, który zajął dalekie, 42. miejsce.

więcej »
Biathlonowy PŚ: Tomasz Sikora dopiero 17
06.02.2011 16:46 -

W amerykańskim Presque Isle odbyły się kolejne zawody biathlonowego Pucharu Świata. Dzisiaj był to bieg pościgowy na dystansie 12,5 km. Wygrał Francuz Alexis Boeuf, a Tomasz Sikora przybiegł jako 17.

więcej »
Trener Sikora w drugiej dziesiątce
04.02.2011 17:11 -

Tomasz Sikora, debiutujący w podwójnej roli - trenera i zawodnika, zajął 18. miejsce w biegu sprinterskim na 10 km podczas biathlonowych zawodów o Puchar Świata w Presque Isle (USA).

Agnieszka Cyl szósta w sprincie kobiet

więcej »
Tomasz Sikora zadebiutuje w podwójnej roli
03.02.2011 08:17 -

Były już trener kadry polskich biathlonistów, Norweg Jon Arne Enevoldsen, nie planował startów naszej reprezentacji w Pucharach Świata w USA. Nowy szkoleniowiec, którym został niespodziewanie Tomasz Sikora, zmienił te plany i biało-czerwonych zobaczymy podczas rywalizacji w Presque Isle oraz w Fort Kent.

więcej »
Tomasz Sikora trenerem biathlonistów!
26.01.2011 20:46 -

- Zostałem powołany na trenera kadry narodowej i choć to funkcja tymczasowa, na dwa miesiące, to czuję wielką odpowiedzialność i olbrzymie wyzwanie - mówi najlepszy polski biathlonista Tomasz Sikora, niespodziewanie wybrany dziś przez zarząd Polskiego Związku Biathlonu na selekcjonera.

więcej »
Biathloniści bez norweskiego trenera
24.01.2011 19:27 -

Norweg Jon Arne Enevoldsen za kilka dni kończy pracę jako trener polskich biathlonistów. Powodem rezygnacji, choć umowa miała jeszcze obowiązywać przez półtora roku są powody osobiste a nie finansowe.

więcej »
PŚ w biathlonie: Zadecydowało 0.6 sekundy
23.01.2011 14:44 -

Norweżka Tora Berger wygrała czwarte z rzędu zawody o Puchar Świata w biathlonie. We włoskiej Anterselvie była najszybsza w biegu masowym na 12.5 km.

więcej »
Polki biegły, ale nie sprintem...
21.01.2011 18:49 -

Norweżka Tora Berger wygrała biathlonowy sprint kobiet na 7,5 km we włoskiej Anterselvie. Na podium stanęły także reprezentująca Słowację Anastazja Kuzmina i Rosjanka Olga Zajcewa. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 32. miejsce.

więcej »
Biathlonowy PŚ: Tomasz Sikora dopiero 50
20.01.2011 15:44 -

We włoskiej miejscowości Anterselve odbył się dzisiaj biathlonowy sprint mężczyzn na 10 km. Polacy słabo biegli i przeciętnie strzelali, co dało im dalekie miejsca. Tomasz Sikora z dwoma pudłami był 50.

więcej »
Sikora szuka formy w Anterselvie
14.01.2011 23:21 -

W piątkowym sprincie biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding zabrakło Tomasza Sikory, choć wcześniej wziął udział w biegu na 20 km w tej niemieckiej miejscowości. - Razem z trenerem zawodnik doszedł do wniosku, że lepiej jest skupić się teraz na treningach, dlatego pojechał do Anterselvy. Tam będą następne zawody Pucharu Świata - wyjaśnia sekretarz Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk.