Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
Tomasz Sikora na podium w Fort Kent!2011-02-13 17:31:00

Tomasz Sikora po nieudanym początku sezonu i kłopotach zdrowotnych wreszcie stanął na podium zawodów Pucharu Świata! Polak zajął drugie miejsce w biegu ze startu wspólnego na 15 km w Fort Kent. Wygrał Francuz Martin Fourcade.

To pierwsze podium polskiego biathlonisty w tym sezonie. Wcześniej miewał już lepsze starty, ale osiągnięty dzisiaj wynik jest szczególny, bo zbliżają się mistrzostwa świata. Końcówka biegu na 15 km wyglądała jak wzięta z filmowego scenariusza. Prowadzący w stawce Sikora, Bergman i Svends wbiegli równocześnie na ostatnie strzelanie. W tamtym momencie wydawało się, że ten, który lepiej wytrzyma tę próbę nerwów, wygra zawody.

Polak, po pudłach Szweda i Norwega, zyskał przewagę już po pierwszym strzale. Każdą kolejną próbą zamykał kolejną tarczę i strzelnicę opuścił bez chybienia!

Bieg masowy na 15 km PŚ w biathlonie Fort Kent:

1. Martin Fourcade (Francja)            39:48.9 (2)
2. Tomasz Sikora (Polska)                  +3.1 (0)
3. Tarjei Boe (Norwegia)                      +4.7 (2)
4. Andreas Birnbacher (Niemcy)           +5.5 (2)
5. Alexander Os (Norwegia)                +28.6 (2)
6. Emil Hegle Svendsen (Norwegia)     +30.6 (3)
7. Fredrik Lindstroem (Szwecja)          +30.7 (1)
8. Lukas Hofer (Włochy)                     +33.4 (2)
9. Lowell Bailey (USA)                        +38.3 (2)
10.Sergiej Sedniew (Ukraina)               +39.3 (1)

Bieg kobiet na 12.5 km ze startu wspólnego wygrała Niemka Magdalena Neuner przed swą rodaczką Andreą Henkel, która została nową liderką PŚ. Agnieszka Cyl zajęła 11. miejsce.