Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
MŚ w biathlonie: 16. złoto Bjoerndalena2011-03-11 15:36:00

Norwegia mistrzem świata w biathlonowej sztafecie. Tytuł zapewnił biegnący na finiszowym odcinku Tarjei Boe, dla którego był to 5. medal w 5. starcie w Chanty-Mansijsku (Rosja)! Na pierwszej zmianie biegł słynny Bjoern Einar Bjoerndalen, zdobywając 16. złoty krążek MŚ w karierze!!!

Losy złota rozstrzygnęły się na ostatniej zmianie, podczas pierwszego strzelania - w pozycji leżąc. Norweg Boe trafiał bez pudła, a Niemiec Greis musiał pobiec aż trzy karne rundy. W efekcie Niemcy spadli na 8. miejsce (ostatecznie przybiegli na 7. pozycji) i stracili szanse na podium. Boe samotnie podążał do mety, nie przeszkodził mu nawet jeden niecelny strzał w pozycji stojąc. Znakomicie finiszowali Rosjanie, dzięki świetnemu strzelaniu i biegowi Czerezowa.

Boe zdobył w tych MŚ już 5 medali - trzy złote i 2 brązowe! 37-letni Bjoerndalen został w Chanty-Mansijsku udekorowany dwoma złotymi krążkami (sztafeta mieszana + dzisiejsza sztafeta); jego dorobek z MŚ to 16 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych medali, z igrzysk olimpijskich odpowiednio 6-4-1. Nie do pobicia!!!

Polska sztafeta, bez Tomasza Sikory, zajęła 21. miejsce. Na strzelnicy biało-czerwoni należeli do ścisłej czołówki, ale w biegu do outsiderów...