Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
MŚ w biathlonie: Trzeci medal Francuza2011-03-06 10:54:00

21-letni Francuz Martin Fourcade zdobył złoty medal w biegu na dochodzenie na 12.5 km podczas biathlonowych mistrzostw świata w Chanty-Mansijsku (Rosja). To już jego trzeci medal - wcześniej wywalczył brąz w sztafecie mieszanej i srebro w sprincie.

Bieg kobiet na 10 km wygrała Finka Kaisa Maekaeraeinen.

Francuz zwyciężył mimo aż trzech "pudeł" w strzelaniu. W walce o medale liczyło się w sumie czterech zawodników - oprócz M. Fourcade'a Norwegowie Svendsen i Boe oraz mistrz sprintu, Niemiec Peiffer.

Wyniki biegu na dochodzenie na 12.5 km mężczyzn:
1. Martin Fourcade (Francja) 33:02.6 (3)
2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) +3.8 (2)
3. Tarjei Boe (Norwegia) +5.2 (2)
4. Arnd Peiffer (Niemcy) +5.8 (2)
5. Andreas Birnbacher (Niemcy) +1:04.0 (2)
6. Simon Fourcade (Francja) +1:23.7 (1)
Polacy nie zakwalifikowali do "60", która miała prawo startu w biegu.

Bieg kobiet wygrała Finka Kaisa Maekaeraeinen, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu wyprzedziła Niemkę Magdalenę Neuner. Na uwagę zasługuje kapitalna pogoń Niemki Andrei Henkel, która awansowała z 20. na 4. miejsce. Polki zajęły dalsze lokaty. Agnieszka Cyl fatalnie strzelała (5 "pudeł") i spadła z 13. na 27. pozycję.