Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Wiadomości PN Podkarpacie
Stal Stalowa Wola nie otrzymała licencji na grę w II lidze piłkarskiej!2010-07-04 07:23:00

Komisja do spraw licencji działająca przy Polskim Związku Piłki Nożnej nie przyznała podczas sobotniego posiedzenia licencji nowo powstałej spółce na grę drużyny Stali w drugiej lidze w sezonie 2010-11.


Działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej argumentowali, iż przedstawiciele niedawno powołanej spółki Stal Stalowa Wola nie dostarczyli im zaświadczenia o braku zadłużenia wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Sytuacja jest poważna, bowiem z naszych informacji wynika, iż Zakładowy Klub Sportowy Stal, którego prawa i obowiązki przejęła spółka Stal Stalowa Wola ma faktycznie długi wobec ZUS. Działaczom spółki pozostało niewiele czasu do przedłożenia w PZPN zaświadczenia o braku zaległości bądź też pisma o zawartej z ZUS ugodzie na temat spłaty długu. Działacze komisji licencyjnej dali czas stalowowolanom na przedłożenie takowego zaświadczenia podczas kolejnego, wtorkowego posiedzenia.

Ewentualny brak odpowiedniego zaświadczenia z ZUS skutkować może tym, że Stal nie zagra w nadchodzącym sezonie w drugiej lidze. Takiej ewentualności nie bierze pod uwagę obecny w sobotę w PZPN członek Rady Nadzorczej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola Mariusz Szymański.

- Wszystkie dokumenty dotyczące spółki zostały przez nas w PZPN złożone, teraz mamy przedłożyć jeszcze pewne dokumenty dotyczące ZKS (Zakładowego klubu Sportowego Stal). Zrobimy wszystko by już w poniedziałek, a najpóźniej we wtorek takie dokumenty przedłożyć w PZPN – powiedział Mariusz Szymański.

Zaskoczenia brakiem licencji dla Stali nie krył dość dobrze obeznany w piłkarskich przepisach sekretarz stalowowolskiego podokręgu piłkarskiego Edward Chmura.

- Jestem bardzo zdziwiony podejściem komisji licencyjnej PZPN do tematu. Moim zdaniem powinno się iść klubom na rękę, pomagać, a nie sprawiać kłopoty. Teraz czasu jest bardzo mało, praktycznie pozostanie na to tylko poniedziałek – stwierdził Chmura.

źródło: Echo Dnia
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty