Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > VI liga (Kraków)
Bieżanowianka i Płaszowianka dokończą przerwany mecz2010-03-31 21:40:00

Decyzją Komisji Gier Podokręgu Kraków, przerwany w minioną sobotę mecz VI ligi krakowskiej pomiędzy Bieżanowianką a Płaszowianką zostanie dokończony w środę 14 kwietnia o godz. 16.30.

Mecz będzie kontynuowany od 30. minuty, w której - jak informowaliśmy - na boisko wbiegła uzbrojona w maczety, siekiery i kije baseballowe kilkudziesięcioosobowa grupa bandytów, atakując piłkarzy drużyny gospodarzy.

Do tego momentu Bieżanowianka przegrywała z Płaszowianką 0-2. Zgodnie z regulaminem rozgrywek MZPN, wynik ten zostanie zaliczony i spotkanie będzie się toczyć właśnie od stanu 0-2.

Poniżej fragment Regulaminu rozgrywek seniorów MZPN na sezon 2009/2010 odnoszący się do tej sytuacji:

§ 23
1. Jeżeli spotkanie nie odbędzie się lub zostanie przerwane przez sędziego przed upływem  regulaminowego czasu gry i niedokończone z jakichkolwiek przyczyn niezależnych od organizatora zawodów, obu klubów, ich piłkarzy oraz kibiców – wówczas spotkanie to należy dokończyć (gdy zostało już rozpoczęte)...

5. W przypadku podjęcia przez właściwe organy Związku decyzji o dokończeniu zawodów przerwanych
przed upływem regulaminowego czasu gry – zawody dokańczane w nowym terminie są rozgrywane
przy zachowaniu następujących zasad:
a) gra zostaje wznowiona od minuty, w której nastąpiło przerwanie zawodów, z zaliczeniem wyniku uzyskanego do momentu przerwania zawodów;
b) zespoły przystępują do dokańczania zawodów w składach liczbowych z uwzględnieniem wykluczeń dokonanych w zawodach przerwanych;
c) w zawodach dokańczanych mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy uprawnieni do gry w danym klubie w terminie dokańczania zawodów, poza zawodnikami:
-  którzy opuścili boisko w trakcie przerwanych zawodów w związku z otrzymaniem czerwonej kartki lub w wyniku zmiany;
- którzy odbywali w trakcie zawodów przerwanych karę dyskwalifikacji z powodu ilości kartek otrzymanych od początku rozgrywek lub z innych przyczyn;
d) zawodnik, który od początku rozgrywek do dnia dokańczania zawodów, otrzymał ilość kartek powodujących obowiązek odbycia kary dyskwalifikacji lub na którego nałożono obowiązek odbycia kary dyskwalifikacji z innych przyczyn, nie może odbyć tej kary w dokańczanych zawodach.