Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Orliki > Grupa IB (Kraków) O
Akademia Piłkarska 21 z wizytą w Heerenveen i Dortmundzie2012-05-06 11:29:00

Młodzi piłkarze krakowskiej Akademii Piłkarskiej 21 przebywali ostatnio w Holandii i Niemczech. Jedną z atrakcji tej sportowej majówki było spotkanie z polskimi gwiazdami Borussii Dortmund - Jakubem Błaszczykowskim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem.


Wykorzystując przerwę w szkołach oraz fakt, że od września ubiegłego roku w holenderskim Heerenveen trenuje jeden z zawodników Akademii Piłkarskiej 21 – Maks Dzięgiel, młodzi krakowianie spędzili trzy dni w tym holenderskim mieście, aby tam na miejscu przekonać się jak trenują najmłodsi adepci holenderskiego futbolu. W długą podróż udali się zawodnicy z rocznika 2001 w towarzystwie swojego trenera Marka Koniecznego oraz swoich rodziców.

Podczas pobytu młodzi piłkarze Akademii 21 mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach treningowych prowadzonych przez trenerów, na co dzień pracujących w akademii piłkarskiej SC Heerenveen, a na koniec rozegrali mecze kontrolne ze swoimi kolegami z Holandii, którzy już w czerwcu zawitają do Krakowa, aby wziąć udział w wielkim turnieju piłkarskim organizowanym przez Akademię 21. W turnieju tym, obok gości z Heerenveen wystąpią piłkarze Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Everton FC, Willem II oraz najlepsze polskie zespoły!

Chłopcy z AP21 pokazali się z bardzo dobrej strony, zarówno podczas treningów, jak i meczów sparingowych. Trenerzy holenderscy chwalili poziom wyszkolenia naszych zawodników i sposób ich gry. Goście z Polski byli natomiast pod wielkim wrażaniem obiektów sportowych, na których na co dzień trenują młodzi zawodnicy Heerenveen. Wspaniale utrzymane boiska położone w pobliżu stadionu – 10, na długo pozostaną w ich pamięci.

Chłopcy z krakowskiej Akademii podczas krótkiego pobytu w Holandii mieli możliwość również zwiedzić stadion gospodarzy wraz ze wspaniałym muzeum SC Heerenveen oraz spędzić kilka chwil nad brzegiem Morza Północnego.

Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na nich podczas tej Majówki! W drodze powrotnej do Krakowa zatrzymali się w Dortmundzie, gdzie dzięki byłemu zawodnikowi Wisły Kraków Jakubowi Błaszczykowskiemu mogli osobiście spotkać się z nim samym oraz z jego kolegami z drużyny mistrzów Niemiec – Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem! Wizyta naszych piłkarzy w Dortmundzie wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród dziennikarzy Dubai TV (na co dzień transmitującej mecze Bundesligi) oraz Der Spiegel, którzy również czekali na polskich mistrzów Niemiec! Tu na miejscu po raz kolejny mogli się przekonać jak europejskie, wielkie kluby dbają o szkolenie swoich zawodników, zarówno tych z I zespołu, jak i drużyn młodzieżowych. Ośrodek treningowy Borussii Dortmund to wzór dla wszystkich osób w naszych klubach piłkarskich mówiących często dużo o zawodowej piłce w Polsce.

Na koniec kilkudniowej eskapady, po obejrzeniu treningu I zespołu Borussii Dortmund, zespół Akademii 21 zmierzył się na boisku z kolegami z Niemiec. Pomimo porażki młodzi krakowianie zebrali również i tu wiele pochwał za swoją grę, a trener Borussii na zakończenie wizyty wyraził chęć organizacji wspólnego obozu, podczas którego młodzi piłkarze z Niemiec trenowaliby z zawodnikami z Krakowa!

ap21


borussia 10.jpg
borussia 7.jpg
borussia 6.jpg
borussia 5.jpg
borussia 8.jpg
borussia 9.jpg
borussia 2.jpg
borussia 3.jpg
borussia 4.jpg
borussia 11.jpg
borussia 12.jpg
heerenveen 1.jpg
heerenveen 2.jpg
heerenveen 3.jpg
heerenveen 4.jpg
heerenveen 5.jpg
heerenveen 6.jpg
heerenveen 7.jpg
heerenveen 8.jpg
heerenveen 9.jpg
heerenveen 10.jpg
heerenveen 11.jpg
hereenven 12.jpg
turne.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty