Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Orliki > Grupa IB (Kraków) O
Małopolska w finałach Pucharu Tymbarku2012-07-29 10:35:00

W Kluczborku odbyły się półfinałowe turnieje piłkarskie o Puchar Tymbarku. Znakomicie spisali się reprezentanci Małopolski, kwalifikując się do finałów MP U-10, które zostaną rozegrane w dniach 14-16 września w Ostródzie.


Zwycięska drużyna mistrzostw województwa - SP 119, wsparta zawodnikami z Tymbarku i Skawiny (AP 21 Kraków) zajęła drugie miejsce, premiowane awansem.

Turniej rozgrywany był systemem mecz i rewanż. Po pierwszej rundzie nasi zawodnicy zajmowali ostatnie miejsce z 3 punktami, ale do prowadzących zespołów Świętokrzyskiego i Podkarpacia mieli tylko 3 punkty straty. W rewanżach nie można było jednak przegrać.

W pierwszym meczu II rundy drużyna Świętokrzyskiego (Korona Kielce) prowadziła już 3-1, jednak nasi reprezentanci zdołali wyrównać i mieli nawet szanse na strzelenie zwycięskiej bramki, jednak utrzymał się wynik remisowy 3-3.

W drugim spotkaniu potwierdziła się zasada, że piłka młodzieżowa jest nieobliczalne. Nasi zawodnicy zrewanżowali się za pechową porażkę z UKS Jasło 0-1 w pierwszej serii (po strzale zawodnika UKS bramkarz zdołał odbić piłkę, która odbiła się od poprzeczki i spadła na plecy interweniującego Mateusza Sikory i wpadła do bramki). Od samego początku dominowali Małopolanie. Trzy minuty przed końcem wygrywali już 5-1 i trener Czesław Kamiński wprowadził kolejnych zawodników, dopiero wtedy przeciwnicy strzelili dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 5-3 dla Małopolski.

Przed ostatnią serią tabela wyglądała tak:
Świętokrzyskie 10 pkt
Małopolska 7 pkt
Podkarpacie 6 pkt
Lubelskie 6 pkt

Ostatni mecz Małopolski, z Lubelskiem, był zacięty przez 3 minuty. Później nasi reprezentanci pokazali rywalom komu należy się awans. Wynik 5-0 mówi sam za siebie. Tuż po końcowym gwizdku, gdy nasi zawodnicy cieszyli się z wygranej, byli jeszcze zwycięzcami całego turnieju, jednak w drugim spotkaniu na 10 sekund przed końcem zawodnicy Świętokrzyskiego zdołali strzelić wyrównującą bramkę i to oni zostali triumfatorami. Niemniej ekipa SP 119 ma z nimi korzystny bilans: zwycięstwo i remis.

Należy podkreślić, że trener reprezentacji Małopolski Czesław Kamiński wraz z trenerem Pawłem Woźniakiem szukali optymalnego ustawienia, gdyż niektórzy zawodnicy grali ze sobą po raz pierwszy. Ustawienie zespołu zaskoczyło w meczach drugiej rundy, co daje nadzieję na sukces podczas turnieju finałowego w Ostródzie.

Jeszcze większy sukces odniosły dziewczęta. Zwycięska drużyna SP Jelna, wsparta kilkoma zawodniczkami z terenu województwa, wygrała turniej półfinałowy. Po pierwszej serii spotkań mistrzynie Małopolski zajmowały drugie miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do prowadzącej drużyny Lubelskiego. W drugiej serii dziewczęta wygrały dwa spotkania, natomiast Lubelskie wygrało i zremisowało. Ostatni mecz turnieju decydował o 1. miejscu.

Młode piłkarki Małopolski wspierał Czesław Kamiński z SP 119 w Krakowie. Ustawił je tak, że na kilka minut przed końcem wygrywały zdecydowanie, dopiero wtedy wpuścił na boisko te dziewczęta, które grały najmniej. Rywalki zdołały strzelić wtedy bramkę, ale nie miała ona wpływu na końcowy wynik 3-1, który pozwolił się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju.

Prócz rywalizacji głównej chłopców, rozgrywany był turniej drużyn B. Tu zdecydowanie wygrali reprezentanci Małopolski. Podczas ostatniego meczu z Lubelskiem talentem strzeleckim błysnął najmłodszy zawodnik Małopolski - Patryk Zegarek, który jak sam mówi ma "lat 5 i pół". Strzelił on dwie bramki, które w opinii obserwatorów były jednymi z najpiękniejszych w całym turnieju!

W trakcie turnieju prowadzone były rozmaite klasyfikacje. Podczas tzw. "Talentiady" najlepszym zawodnikiem został drugi bramkarz Małopolski - Krzysztof Wróblewski, natomiast podczas testów sprawności piłkarskiej najlepszymi reprezentantami Małopolski zostali: Paulina Tomasik i Krystian Sajnog.

CZK


kluczbork 034.jpg
kluczbork3 091.jpg
kluczbork4 125.jpg
kluczbork3 165.jpg
kluczbork4 140.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty