Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi
SMS potrójnym mistrzem Małopolski!2011-06-14 11:37:00

Uczniowie krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobyli w tym sezonie trzy tytuły mistrzowskie.


Chłopcy grający w zespołach Cracovii, Wisły Kraków i MKS SMS zwyciężyli w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, Starszych oraz krakowskiej I lidze juniorów starszych.

- Jestem bardzo zadowolony z sukcesów jakie osiągnęli nasi uczniowie. Wyniki pokazują, iż w Szkole Mistrzostwa Sportowego prowadzimy program szkolenia piłkarskiego, który przynosi wymierne efekty - powiedział Mirosław Gilarski, dyrektor SMS-u.

- W szkole prowadzimy pracę nad rozwojem indywidualnym poszczególnych zawodników, natomiast w klubach szkoleniowcy zajmują się pracą z całą drużyną. Dowodem na efektywność takiego systemu są odniesione zwycięstwa. Sukcesy naszych podopiecznych motywują nas do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej pracy - dodał Piotr Kocąb, wicedyrektor ds. sportowych w SMS-ie.

Tytuł mistrza w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych zdobyła Cracovia. W 26 rozegranych spotkaniach Pasy mają na swoim koncie 63 punkty, na które złożyło się 20 zwycięstw, 3 remisy i 3 przegrane.

Pasy będą reprezentować region w Mistrzostwach Polski, ich pierwszym rywalem będzie już w najbliższą środę w Krakowie GKS Bogdanka.

Po raz drugi z rzędu mistrzem Małopolski w kategorii juniorów starszych został zespół Wisły Kraków. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Marca w 34 rozegranych spotkaniach zgromadziła 76 punktów, odniosła 22 zwycięstwa, 10 razy zremisowała i tylko 2 razy przegrała.

Rywalem Białej Gwiazdy w I rundzie eliminacyjnej będzie Uczniowski Klub Piłkarski Zielona Góra, najlepszy zespół Lubuskiej Ligi Juniorów Starszych. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 16 czerwca.

W krakowskiej I lidze juniorów starszych mistrzostwo wywalczył zespół rezerw MKS SMS. Zwycięstwo zapewnił sobie już w przedostatnim meczu kolejki. Drużyna prowadzona jest przez Henryka Dudę. Chłopcy w tym sezonie awansowali do I ligi. Jako beniaminek udowodnili, iż awans nie był przypadkiem. Drużyna stanowi zaplecze dla pozostałych zespołów MKS-u, które występują w MLJ Starszych i Młodszych.

MKS SMS rozegrał dotychczas 25 spotkań, w których zgromadził 55 punktów, odniósł 17 zwycięstw, 4 razy zremisował i 2 razy przegrał.

PC
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty